Sākums » Jaunākie raksti » Lems par kompensācijas izmaksu par vakcinācijas pret Covid-19 komplikācijām

Lems par kompensācijas izmaksu par vakcinācijas pret Covid-19 komplikācijām

Valdība šodien lems par 5000 eiro kompensācijas izmaksu kādam pacientam, kuram saskaņā ar Zāļu valsts aģentūras (ZVA) atzinumu nodarīts kaitējums veselībai ar vakcināciju pret Covid-19.

Kā skaidro Veselības ministrija (VM), ZVA šī gada 7.novembrī pieņēma lēmumu piešķirt kompensāciju 5000 eiro apmērā par “Pfizer” vakcīnas pret Covid-19 blakusparādību izraisīto vidēji smagu kaitējumu kāda pacienta veselībai.

Kopumā šogad šāda veida kompensācijās veiktas izmaksas 45 000 eiro apmērā.

Lēmumus par kompensāciju piešķiršanu pieņem ZVA. Saskaņā ar Covid-19 infekcijas pārvaldības likumu pieteikums izmaksāt kompensācijas var iesniegt ne vēlāk kā divu gadu laikā no kaitējuma atklāšanas dienas, taču ne vēlāk kā triju gadu laikā no vakcinācijas dienas.

Kompensāciju var pieprasīt tie cilvēki, kuri vakcināciju veikuši Latvijā ar Eiropas Zāļu aģentūrā reģistrētu vakcīnu un veselībai vai dzīvībai nodarītais kaitējums ir tieši saistīts ar vakcīnas izraisītu blakusparādību, kas norādīta zāļu jeb vakcīnu lietošanas instrukcijā, kā rezultātā radušies paliekoši vai ilgstoši veselības traucējumi, kuru dēļ pacienta pašaprūpe un funkcionalitāte nav atjaunojusies vismaz 26 nedēļu laikā.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*