Sākums » Farmācija » LFB norāda uz nepieciešamību saglabāt farmaceitu darbaspējas
LFB norāda uz nepieciešamību saglabāt farmaceitu darbaspējas

LFB norāda uz nepieciešamību saglabāt farmaceitu darbaspējas

Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) lūdz iedzīvotājus noteikti ievērot visus valdības lemtos kā arī aptieku ieviestos norādījumus un ierobežojumus attiecībā uz aptiekas apmeklējumu un uzvedību aptiekās. LFB atgādina, ka farmaceiti Covid-19 izraisītajā ārkārtas situācijā turpina pašaizliedzīgi strādāt sabiedrības interesēs, lai iedzīvotājus iespēju robežās nodrošinātu ar zālēm un citām profilaksei un ārstniecībai nepieciešamām precēm. Visi aptiekās ieviestie ierobežojumi un drošības pasākumi ir kritiski svarīgi, lai pasargātu aptieku klientus, it īpaši tos, kas sirgst ar hroniskām kaitēm, kā arī pašus farmaceitus no iespējamas inficēšanās ar koronavīrusu Covid-19.

LFB aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un atsaucīgiem šajā visiem tik sarežģītajā situācijā! LFB vēlas sabiedrībai  atgādināt, ka arī farmaceiti ir ģimenes cilvēki un vecāki, kam, kā visiem veselības aprūpes darbiniekiem šobrīd, slodze ir daudz intensīvāka kā darbā, tā mājās. Farmaceitu tāpat kā pārējo medicīnas darbinieku darba spēju saglabāšana ir absolūti svarīga.

COVID-19 izraisītās ārkārtas situācijas laikā LFB atbalsta aptieku īpašnieku ieteikumus iedzīvotājiem:

  • neatliekamas vajadzības gadījumā apmeklējot aptieku, ievērot valdības noteikto 2 metru distanci starp cilvēkiem;
  • mazajās aptiekās neuzturēties vairāk par diviem cilvēkiem vienlaikus;
  • apdomīgi veidot zāļu uzkrājumus, jo medikamentiem ir stingri noteikts derīguma termiņš, pēc kura to lietošana var būt bīstama;
  • nedoties uz aptieku pēc nebūtiskām lietām, maksimāli ievērojot “paliec mājās” principu, rūpējoties par savu un pārējo Latvijas iedzīvotāju veselību un dzīvību;
  • gadījumā, ja nepieciešams aptiekas apmeklējums karantīnas laikā (piemēram, jāiegādājas medikamenti hroniskajai saslimšanai, jo zāļu nelietošana apdraud dzīvību), lietot sejas masku, cimdus un/vai citus aizsardzības līdzekļus, lai samazinātu iespēju nodot vīrusu farmaceitiem un citiem aptiekas apmeklētājiem; ja iespējams, e-veselības vidē norādīt, ka recepšu medikamentus izņems cita persona (kura to var darīt, ierodoties aptiekā ar e-receptes numuru un personu apliecinošu dokumentu).

LFB izsaka lielu pateicību farmaceitiem par izturību un pašaizliedzību, strādājot ārkārtas situācijas apstākļos, un aicina visus saglabāt profesionalitāti, būt koleģiāliem un atbalstīt vienam otru.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Paldies LFB ! Katrs darām savu darbu. Ja uztvert situāciju aptiekās nopietni , tad – ierindnieku emocijās -nošauties . Bet labāks un veselīgāks veids mēģināt visu uztvert ar veselīgu humoru ( lai nenošautos) . Būsim stipri !

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.