Sākums » Farmācija » LFB Gada konferencē tiešsaistē runā par nozarē aktuālo un sveic “Gada Farmaceits 2020” laureātus
LFB Gada konferencē tiešsaistē runā par nozarē aktuālo un sveic “Gada Farmaceits 2020” laureātus
Foto: Reinis Auziņš.

LFB Gada konferencē tiešsaistē runā par nozarē aktuālo un sveic “Gada Farmaceits 2020” laureātus

6. novembrī pirmo reizi Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) vēsturē tiešsasitē notika LFB Gada konference, klātienē vien piedaloties LFB valdei, atsevišķiem konferences lektoriem un konkursa “Gada Farmaceits 2020” goda nosaukuma laureātiem. Konferencē tiešsaistē piedalījās gandrīz 300 farmācijas speciālistu.

Konferences pirmajā daļā ar ziņojumu “LFB cīņā par farmaceita profesionālo vērtību saglabāšanu mainīgajos apstākļos” farmaceitus uzrunāja LFB prezidente Dace Ķikute. Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes docente, Dr.pharm. Inese Sviestiņa uzstājās ar lekciju “Covid-19 ārstēšanas izaicinājumi”, savukārt Organizāciju attīstības centra “Spring Valley” apmācību pasniedzēja Ilze Čiščakova runāja par vadītāja lomu sadarbības stiprināšanā pārmaiņu laikā.

Konferences otrajā daļā attālinātu savu uzrunu teica Latvijas Farmācijas studentu asociācija, iepazīstinot ar aptaujas rezultātiem, kuros atspoguļojās farmācijas studentu viedoklis par dažādiem nozares jautājumiem un darba iespējām.

Konferences noslēgumā tika sveikti konkursa “Gada Farmaceits 2020” laureāti. Šogad ar balvu “Gada Farmaceits 2020” tika nolemts izcelt tos kolēģus, kuri šajā sarežģītajā gadā, kad pasaulē plosās Covid-19 un Latvijā vienlaicīgi tika ieviestas izmaiņas zāļu kompensācijas sistēmā, ir spējuši kā aptiekas vadītāji veiksmīgi ieviest valdības lēmumus farmaceitiskās aprūpes jomā, lai iedzīvotāji varētu saņemt nepārtrauktus aptiekas pakalpojumus, uzmundrināt citus kolēģus, veidot komunikāciju ar aptiekas klientiem, lai kliedētu viņu neziņu un satraukumu nenoteiktības un spriedzes apstākļos, spējuši parādīt profesionālu izcilību savās prasmēs un attieksmē.

Titulu “Gada Farmaceits” šogad biedrība piešķīrusi kopumā 12 nozares darbiniekiem, bet vēl 16 speciālisti saņēma LFB Atzinības rakstu par veiksmīgu un nesavtīgu farmaceita profesionālās misijas realizēšanu krīzes apstākļos Covid-19 pandēmijas laikā.

Par ieguldījumu farmakovigilances sistēmas nostiprināšanā zāļu izplatīšanā, par ilgstošu darbību un īpašu ieguldījumu Latvijas Farmaceitu biedrības darbā, esot aktīvai LFB Rūpniecisko farmaceitu sekcijā, par prasmēm veiksmīgā pārmaiņu vadīšanā apbalvojums “Gada Farmaceits 2020” piešķirts SIA “Briz” lieltirgotavas atbildīgajai amatpersonai un farmaceitei Lindai Meškai.

Par godprātīgu un ilggadēju profesionālo darbību, par izcilām prasmēm aptiekas kolektīva saliedēšanā, par ieguldījumu jauno speciālistu apmācībā un darbaudzināšanā apbalvojums piešķirts “Benu aptiekas-4” farmaceitei Rudītei Fomičevai.

Savukārt par ieguldījumu farmaceita profesijas prestiža celšanā, par aptiekas kā viena no pagasta sabiedrības dzīves centra nostiprināšanu, par izcilu darbu iedzīvotāju farmaceitiskajā aprūpē tituls “Gada farmaceits” pasniegts “Benu aptiekas-67” vadītājai un farmaceitei Ligitai Alksnei.

Par farmaceita profesijas prestiža celšanu un ieguldījumu iedzīvotāju farmaceitiskajā aprūpē, par izcilām prasmēm komandas izveidē aptiekā, par farmaceita konsultāciju pilnveidošanu izmantojot un attīstot jaunus komunikācijas veidus apbalvojums piešķirts arī AS “Sentor Farm” Rīgas Vecpilsētas aptiekas vadītājai Lindai Fevraļevai. Par radošu, prasmīgu un nesavtīgu  ieguldījumu farmaceita profesijas popularizēšanā un farmaceitu profesionālajā izglītošanā balva piešķirta SIA “Nigella” Pārgaujas aptiekas farmaceitei Zitai Freibergai.

Par pašaizliedzīgu un nesavtīgu profesionālu darbu, par izcilu aptiekas kolektīva vadīšanu un saliedēšanu, par iniciatīvu un prasmi  krīzes situāciju pārvarēšanā, par veiksmīgu biznesa un profesionālo interešu apvienošanu balva pasniegta SIA “Kolibri AD” Jēkabpils aptiekas vadītājai Dacei Gaffei, bet par pašaizliedzīgu un nesavtīgu profesionālo darbību lauku iedzīvotāju nodrošināšanā ar farmaceitisko aprūpi, par izcilu aptiekas kolektīva vadīšanu un saliedēšanu, par veiksmīgu biznesa un profesionālo interešu apvienošanu SIA “Limbažu aptieka” īpašniecei un Staiceles aptiekas vadītājai Ilonai Rūķei.

Par ieguldījumu iedzīvotāju farmaceitiskajā aprūpē, par vienas no retajām dežurējošās aptiekas veiksmīga darba organizēšanu un līdzdalību jaunu e-pakalpojumu izveidē aptieku jomā, par nozīmīgu veikumu sabiedrības izglītošanā un jauno kolēģu darbaudzināšanā balvu saņēmusi “Apotheka” tīkla aptiekas vadītāja Mārīte Šukele.

Par  godprātīgu profesionālo pienākumu pildīšanu, pašaizliedzību un degsmi nodrošinot  pārmaiņu vadīšanu un pārorganizējot  aptiekas darbu krīzes laikā, lai nodrošinātu pilnvērtīgu farmaceitisko aprūpi iedzīvotājiem balvu saņēma vēl viena “Apotheka” tīkla aptiekas vadītāja Maruta Pudule.

Par ieguldījumu  aptiekas kolektīva saliedēšanā un atbalstīšanā Covid-19 krīzes laikā, par prasmīgu aptiekas vadīšanu, kas ietver spēju motivēt darbiniekus, risināt sarežģītas situācijas gan aptiekas kolektīvā, gan saskarsmē ar klientiem balvu saņēma SIA “Euroaptieka farmācija” aptiekas vadītāja Anna Žuniņa, bet par ieguldījumu iedzīvotāju farmaceitiskajā aprūpē, par farmaceita profesijas prestiža celšanu un sabiedrības izglītošanu,  par  profesionalitāti sadarbojoties ar citiem veselības aprūpes speciālistiem – “Latvijas aptiekas” Engures filiāles vadītāja Vija Šulce.

Par ieguldījumu farmaceitu profesionālajā tālākizglītībā, par aktīvu līdzdalību SIA “Latvijas aptieka” projektos, kas vērsti uz efektīvas farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu attīstīšanu, par klīniskā farmaceita lomas stiprināšanu primārās veselības aprūpes ietvaros titulu “Gada farmaceits” saņēmusi arī “Latvijas aptiekas” farmaceite Alīna Kriviņa.

LFB Atzinības raksts par veiksmīgu un nesavtīgu farmaceita profesionālās misijas realizēšanu krīzes apstākļos Covid-19 pandēmijas laikā piešķirts Dainai Štālai, Lailai Šacei, Inārai Jermašonokai, Ilvai Knēvei, Dacei Mozertei, Tatjanai Patenko, Baibai Prindulei, Andai Kononei, Gunitai Petrovicai, Kristinai Hohlovai, Elitai Stūrmanei, Agnesei Ritenei, Maijai Dzenei, Agitai Boķei, Aigai Zariņai, Emīlijai Ozoliņai.

Īpašs LFB Atzinības raksts par profesionālu, ētisku un kompetentu viedokļa paušanu diskusijās par farmaceitiskās aprūpes un zāļu lietošanas jautājumiem publiskajā telpā tika piešķirts farmaceitei Montai Zimertei.

Žurnāla “Materia Medica” redakcija sava jubilejas gada ietvaros nolēma piešķirt speciālbalvu farmaceitam Aigaram Eniņam – atzinību par 12 izcilu interviju veidošanu un sagatavošanu publicēšanai žurnālā, kā arī par veselīga dzīvesveida veicināšanu un  aizrautīgu darbošanos nozarē.

 

Elīna Badune

Reiņa Auziņa foto.

www.farmacija-mic.lv

 

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.