Sākums » Farmācija » LFB informē farmaceitus par aktuāliem drošības pasākumiem aptiekās un to kontroli 
LFB informē farmaceitus par aktuāliem drošības pasākumiem aptiekās un to kontroli 

LFB informē farmaceitus par aktuāliem drošības pasākumiem aptiekās un to kontroli 

Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) vērš farmaceitu uzmanību, ka arī aptiekās jāievēro Ekonomikas ministrijas interneta vietnē aprakstītie drošības pasākumi tirdzniecības vietās:   https://www.em.gov.lv/lv/informacija-tirgotajiem.

Tas nozīmē – jāsagatavo arī  pašpārbaudes lapa (šeit)  un jābūt gataviem, ka par šo pasākumu ievērošanu aptiekas var kontrolēt valsts vai pašvaldības policija.

16.februārī pēc LFB iniciatīvas notika videokonference ar Veselības ministrijas Farmācijas departamentu, kurā kopīgi ar aptieku īpašnieku biedrībām LFB pauda neizpratni un uzdeva jautājumus par izveidojušos situāciju, jo, pēc biedrības domām, nav ņemta vērā aptieku (kā reglamentēta tirdzniecības un veselības aprūpes vietas) darba un izvietojuma specifika. Turklāt aptiekās nav notikušas sortimenta izmaiņas – tā paplašināšana.

LFB aicināja Veselības ministriju kā aptiekas uzraugošu institūciju novērst situāciju, kad aptiekas nesaņem vienotu un skaidru informāciju. Nav pieļaujams, ka nav vienotu prasību kontrolei no kontrolējošo policijas darbinieku puses, uzskata LFB.

Biedrība aicina farmaceitus pārrunāt šos jautājumus arī ar aptiekas īpašnieku.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.