Sākums » Aktuāli » LFB informē par sadarbspējīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta nepieciešamību aptiekas darbiniekiem
LFB informē par sadarbspējīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta nepieciešamību aptiekas darbiniekiem

LFB informē par sadarbspējīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta nepieciešamību aptiekas darbiniekiem

Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) informē, ka 2022. gada 6. janvārī no Ministru kabineta noteikumiem Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” tika svītrots 238. punkts, kas noteica, ka “personām, kuras sniedz veselības aprūpes pakalpojumus ārstniecības iestādēs un aptiekās un līgumattiecību izpildes laikā pakalpojuma sniegšanas vietā nonāk saskarē ar pacientiem vai aptieku klientiem, ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.”

LFB uzsver, ka konkrētā punkta svītrošana neatceļ sertifikāta nepieciešamību darba pienākumu pildīšanai aptiekā, jo Ministru kabineta rīkojuma Nr. 720 punkti 5.3. un 5.7.1 paredz, ka valstī izsludinātās Ārkārtējās situācijas laikā (līdz 28.02.2022.) darbiniekiem, “kuri veic darba pienākumus klātienē, nepieciešams uzrādīt primārās vakcinācijas, balstvakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu”.

Pēc ārkārtējās situācijas beigām, kad konkrētie MK rīkojuma Nr.720 punkti vairs nebūs aktuāli, šo pašu prasību noteiks MK noteikumu Nr.662 24.punkts:  “24. Darbinieks, kā arī brīvprātīgais darbinieks un persona, kas nodarbināta uz ārpakalpojuma līguma pamata, darba (amata) pienākumus klātienē var veikt, ja tai ir sertifikāts, kas apliecina pabeigtu primāro vakcināciju vai balstvakcināciju, vai pārslimošanas sertifikāts. Valsts un pašvaldības institūcijas (tai skaitā kapitālsabiedrības) darbinieks (amatpersona) darba (amata, dienesta) pienākumus neatkarīgi no to veikšanas vietas var veikt, ja tam ir sertifikāts, kas apliecina pabeigtu primāro vakcināciju vai balstvakcināciju, vai pārslimošanas sertifikāts.”

www.farmacija-mic.lv

 

4 komentāri

  1. [img]https://images.wsj.net/im-506629/social[/img]Russia began the war in Ukraine with the world’s largest tank force but the losses it has suffered reveal its weaknesses on the modern battlefield. plsHelpUkraine03202217

  2. What`s up
    I`ve got an expierence with theese guys
    https://www.yahoo001.com/siteinfo/75486 that were mentioned before.
    And I watned to translate thanks!

  3. vai kāds šo var izskaidrot vieglajā valodā? Kā var izsvītrot koda nepieciešamību un tajā pašā laikā likt to uzrādīt?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*