Sākums » Farmācija » LFB sarunā ar ekonomikas ministru uzsver farmaceita lomu aptiekas darbībā un sabiedrības veselībā
LFB sarunā ar ekonomikas ministru uzsver farmaceita lomu aptiekas darbībā un sabiedrības veselībā

LFB sarunā ar ekonomikas ministru uzsver farmaceita lomu aptiekas darbībā un sabiedrības veselībā

26.februārī Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) pārstāvji tikās ar ekonomikas ministru Ralfu Nemiro un Ekonomikas ministrijas darbiniekiem, lai pārrunātu ziņojuma  ‘’Farmācijas tirgus un priekšlikumi tālākai attīstībai’’ projektu.

LFB ļoti atzinīgi novērtē, ka varēja atklātā diskusijā paust savu viedokli un diskutēt par dažādiem ar aptieku darbību un zāļu pieejamību saistītiem jautājumiem ar ekonomikas ministru. “Norādījām, ka ziņojumā iztrūkst sadaļas vai jebkādas atsauces par aptiekās strādājošiem speciālistiem – farmaceitiem. Speciālistu profesionāla darbība, pieejamība un atalgojums ir svarīgi rādītāji, lai zāļu izplatīšana būtu sabiedrībai droša, turklāt farmaceiti nesaņem atalgojumu no valsts budžeta. Bez farmaceitiem aptiekas darbība nav tiesiska, līdz ar to – neiespējama,” skaidro LFB prezidente Dace Ķikute. Viņa arī sarunā uzsvērusi, ka nekādi nav atbalstāmi priekšlikumi par neierobežota skaita aptieku darbību Latvijā.

“Aptieku, līdz ar to – farmaceita loma sabiedrības veselības nodrošināšanā ir neaizvietojama. Sen pierādīts, ka ambulatorā ārstēšana no valsts budžeta prasa daudz reižu mazākus līdzekļus nekā ārstēšana slimnīcā,” skaidro Ķikute.

Sarunā piedalījās arī Aptieku biedrības vadītāja Agnese Ritene un sabiedriskā organizācija IMPACT 2040.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*