Sākums » Farmācija » LFB valde apstiprina pagājušā gada pārskatu un 2019. gada budžetu
LFB valde apstiprina pagājušā gada pārskatu un 2019. gada budžetu

LFB valde apstiprina pagājušā gada pārskatu un 2019. gada budžetu

21. martā notikušajā Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) valdes sēdē valde apstiprināja biedrības 2018. gada pārskatu un 2019. gada budžetu. Kā klātesošos informēja LFB prezidente Dace Ķikute, pērnais gads noslēgts salīdzinoši veiksmīgi un atbilstoši iepriekš plānotajiem rādītājiem. LFB Revīzijas komisija, kas ir veikusi pērnā gada finanšu plūsmas analīzi un vērtējusi biedrības darbību, sniegusi atzinumu, ka viss atbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.

Valdes locekļi vērtēja, ka rādītāji ir atbilstoši ekonomiskai situācijai un pārskatāmi. Līdz ar to valde apstiprināja 2018. gada pārskatu un 2019. gada budžetu.

D. Ķikute arī informēja par LFB aktivitātēm nozares politikas jomā. Martā LFB prezidente pārstāvējusi biedrību Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā un Sabiedrības veselības apakškomisijā, kur tika izskatīti deputātu un sabiedrības priekšlikumi par iespējamām izmaiņām Farmācijas likumā. Komisijās skatītie priekšlikumi skāra tādus jautājumus kā bezrecepšu zāļu pārdošana ārpus aptiekām, kosmētikas tirdzniecība aptiekās un izmaiņas aptieku īpašumtiesībās. Jau ziņojām, ka priekšlikumu par aptieku īpašumtiesību liberalizāciju rosinājusi deputāte Karina Sprūde no partijas “KPV LV”, norādot, ka esošā norma ir nesamērīgi ierobežojoša, un tās izslēgšanas gadījumā tikšot veicināta konkurence, kuras rezultātā, politiķes ieskatā, samazināšoties medikamentu cenas. Nevienu gan no šiem priekšlikumiem komisiju deputāti pagaidām neatbalstīja. Kā valdes sēdē norādīja LFB prezidente, deputāti pauda pozitīvu viedokli par farmaceitu darbu un viņu lomu sabiedrības veselības nodrošināšanā. Arī Veselības ministrijas pārstāvji komisiju sēdēs pauduši noraidošu viedokli attiecībā uz minētajiem priekšlikumiem un ir ļoti piesardzīgi pret rosinājumu aptiekās pārdot dekoratīvo kosmētiku, uzsverot, ka aptieka, pirmkārt, ir veselības aprūpes institūcija, kuras galvenais uzdevums ir rūpes par iedzīvotāju veselību.

Sēdes gaitā klātesošie diskutēja par aktualitātēm nozarē, uzņēma biedrībā trīs jaunus biedrus un no biedrības pēc paša vēlēšanās, saistībā ar personas pensionēšanos un darba gaitu izbeigšanu, izslēdza vienu biedru.

Nākamā valdes sēde paredzēta 18. aprīlī.

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.