Sākums » Farmācija » LFB valde lemj par izmaiņām Farmaceitu un farmaceita asistentu tālākizglītības koncepcijā
LFB valde lemj par izmaiņām Farmaceitu un farmaceita asistentu tālākizglītības koncepcijā

LFB valde lemj par izmaiņām Farmaceitu un farmaceita asistentu tālākizglītības koncepcijā

18. oktobrī notikušajā Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) valdes sēdē tika apspriesti jautājumi, kas skar farmaceitu un farmaceita asistentu tālākizglītību. Valde lēma par vairākām izmaiņām Farmaceitu un farmaceita asistentu tālākizglītības koncepcijā. Kā skaidroja Farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikācijas komisijas (FPKSK) priekšsēdētāja Ilze Kalve, visi uzlabojumi koncepcijā vērsti uz kvalitatīvāku un efektīvāku procesu, lai speciālisti saņemtu tālākizglītības punktus par mazāku pasākumu daudzumu, bet paši pasākumi būtu kvalitatīvāki. Izmaiņas skar punktu skaitu, kas tiek piešķirts par moduļa pasākumiem (1 punkta vietā – 1,5), kā arī punktu skaita palielināšanu par uz praksi vērstiem moduļa pasākumiem, (1,5 vietā būtu 2). Tāpat vairākas izmaiņas skars darba grupu dalībnieku skaitu, nosakot maksimālo dalībnieku skaitu vienā darba grupā, kā arī prasības darba grupu vadītājiem jeb moderatoriem. Izmaiņas skars arī pirmās palīdzības apmācības. Proti, LFB valde, ņemot vērā ārējos tiesību aktos noteikto par atbildību pirmās palīdzības apgūšanā, lēma tomēr neuzlikt par obligātu prasību katrus piecus gadus apgūt pirmās palīdzības kursu, atstājot lēmuma pieņemšanu par to, vai aptiekā strādājošais speciālists prot sniegt pirmo palīdzību, paša speciālista un darba devēju rokās. Par zināšanu apguvi un atjaunošanu prasmēs sniegt pirmo palīdzību speciālists varēs saņemt noteiktu skaitu modulim atbilstošo tālākizglītības punktu skaitu. Valde atbalstīja FPKSK sagatavotās izmaiņas tālākizglītības koncepcijā. LFB sagatavotu skaidrojošu materiālu par veiktajām izmaiņām varēsit lasīt žurnālā “Materia Medica” novembra numurā.

Valde sēdē apstiprināja nolikumu, kas nosaka to, kādas personas drīkst pārstāvēt LFB starptautiskos vai citos nozares pasākumos. Individuālos gadījumos ar valdes lēmumu šādai pārstāvniecībai var tikt deleģētas arī citas personas. Šāds dokuments nepieciešams, lai izvairītos no precedentiem, kad dažāda mēroga pasākumos LFB vārdā runā ar biedrību nesaistītas personas vai nozares darbinieki, kas nav LFB biedri un pauž savu privāto viedokli.

Valdes sēdē piedalījās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pārstāve Linda Gabrusenoka, lai klātesošos iepazīstinātu ar studentu inovāciju programmu “Riga Start-up University” un piedāvātu LFB kļūt par tās sadarbības partneri. Programmas ietvaros studentiem tiks dota iespēja attīstīt un realizēt savas biznesa un dažādu inovāciju idejas, izmantojot universitātes atbalstu, Eiropas Savienības finansējumu un dažādu uzņēmumu līdzfinansējumu. Tā kā programmā var piedalīties visdažādāko specialitāšu studenti, RSU aicina dažādu nozaru organizācijas un ekspertus kļūt par studentu darbu vadītājiem, lektoriem, mentoriem un ekspertiem inovāciju pieteikumu atlasē. LFB pauda atbalstu šādas programmas realizēšanai un vēlmi piedalīties, ja būs šāda nepieciešamība.

Valde uzņēma biedrībā vienu jaunu biedru un apsprieda LFB Gada konferences rīkošanu. Šogad konference notiks 9. novembrī un tiks veltīta farmaceitiskajai aprūpei atvērta tipa aptiekās un tās attīstībai. Kā informēja LFB prezidente Dace Ķikute, Gada konferencē tiks apbalvoti konkursa “Gada farmaceits 2018” laureāti un, ņemot vērā, ka šogad svinam Latvijas valsts simtgadi, cienot pagātni, biedrības pienākums ir apzināties, kā profesionāli attīstīties.

Nākamā valdes sēde paredzēta 15. novembrī.

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*