Sākums » Farmācija » LFB valde veselības nozarē atbalsta ilgtermiņa politiku
LFB valde veselības nozarē atbalsta ilgtermiņa politiku

LFB valde veselības nozarē atbalsta ilgtermiņa politiku

Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) veselības aprūpes jomā atbalsta tādu ilgtermiņa politiku, kas dotu iespēju veikt nepieciešamās reformas, lai uzlabotu veselības aprūpes un farmaceitiskās aprūpes, kā vienas no tās būtiskām sastāvdaļām, pieejamību un kvalitāti Latvijas iedzīvotājiem, pacientiem, kā arī sniegtu gandarījumu jomas speciālistiem – ārstiem, farmaceitiem, citiem profesionāļiem un nodrošinātu tiesisko paļāvību komersantiem. Par šādu nostāju LFB valde vienojās 2015. gada 15. decembrī notikušajā valdes sēdē.

Kā norāda biedrības valde, LFB kā profesionāla nevalstiska organizācija vienmēr ir centusies būt politiski neitrāla, lai gan tai bieži tiek vaicāts viedoklis par viena vai otra veselības ministra kandidāta piemērotību minētajam amatam. Pārrunājot šo jautājumu 15. decembrī notikušajā LFB valdes sēdē valde vienojās, ka jebkura ministra kandidāta izvirzīšana vai apstiprināšana ir konkrēto partiju, kas veido valdību, atbildība, to politikas īstenošana attiecīgās valsts saimniecības nozares ietvaros.

“Tajā pat laikā vēlamies akcentēt, ka LFB būtu gandarīta, ja jebkuram ministram, bet jo īpaši veselības ministra amata pienākumu pildītājam, tiktu dota iespēja vadīt nozari ilgstošā laika periodā. Līdzšinējā tāpat kā iepriekšējās valdības ir daudz runājušas un arī solījušas veikt visai būtiskas reformas veselības aprūpes jomā. Diemžēl, viss palicis tikai runu līmenī, jo – ko gan grandiozu var izdarīt ministrs vai valdība kopumā, ja tie veido jomas politiku maksimāli 2 gadus un pēctecības princips bieži vien netiek ievērots… Jaunais ministrs, kā rāda pieredze, var noteikt atkal citas prioritātes nozarē. Arī pašreizējais veselības ministrs G.Belēviča kungs, farmaceits, LFB biedrs, daudzu jautājumu risināšanu – kaut ko veiksmīgāk, kaut ko ne tik veiksmīgi, ir tikai iesācis, taču viņa rīcībā ir bijis tikai gads. LFB, piemēram, būtu vēlējusies efektīvāku dialogu risinot ar farmāciju saistītus jautājumus, vairāk ieklausoties pašu praktiķu domās, vēlmēs un konstatētajās problēmās,” paziņojumā masu medijiem norāda LFB valde.

LFB veselības aprūpes jomā atbalsta tādu ilgtermiņa politiku, kas dotu iespēju veikt nepieciešamās reformas, lai uzlabotu veselības aprūpes un farmaceitiskās aprūpes, kā vienas no tās būtiskām sastāvdaļām, pieejamību un kvalitāti Latvijas iedzīvotājiem, pacientiem, kā arī sniegtu gandarījumu jomas speciālistiem – ārstiem, farmaceitiem, citiem profesionāliem un tiesisko paļāvību komersantiem. Ilgstoša vienas partijas realizēta politika, ko veic tās deleģēts ministra amata izpildītājs būtu zināms garants nozares attīstībai, uzskata LFB valde. LFB iestājas par iepriekš minēto, kā arī par konsekvenci, caurskatāmību lēmumu pieņemšanā un aktīvu dialogu.

 

www.farmacija-mic.lv

6 komentāri

  1. Cik nepatīkami atrasties tādā biedrībā, kuras valdes locekļi neuzdrīkstas nosaukt savus vārdus, kuri balsojuši…Kolēģi, vai sirdsapziņa nav tīra ? Drošāk, drošāk!

  2. ieva, vai nesaproti, ka, ja kāds būtu nobalsojis ”pret” – to gaida droša Belēviča atriebība. Un tā jau to biedru ir maz…

  3. Lūdzu tomēr publicēt balsojošos PAR! Ceru, ka LFB neslepenos šo faktu ?

  4. Riskanti apgalvot – vienas partijas ilgstoši īstenota politika būtu OK. Neskan cerīgi… koruptīvi gan…Ja katra nākošā valdošā partija respektētu visas valsts attīstības ilgtermiņa politiku – tad jau varētu atbalstīt.

  5. Par kādām reformām farmācijas jomā tad Belēvičs ir paziņojis, ka veiks, lai farmaceitiem būtu iespēja profesionāli un neatkarīgi strādāt savā profesijā?

  6. Ceru, ka drīkst zināt tos LFB valdes locekļu vārdus kas balsoja par šo paziņojumu. Lūdzu publicēt!
    Iepriekš pateicos!

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.