Sākums » Farmācija » LFB valdes sēdē aktualizē tālākizglītības jautājumus
LFB valdes sēdē aktualizē tālākizglītības jautājumus

LFB valdes sēdē aktualizē tālākizglītības jautājumus

13. septembrī notikušajā Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) valde sēdē valde diskutēja par farmaceitu un farmaceitu asistentu tālākizglītības jautājumiem un biedrības aktualitātēm.

LFB prezidente Dace Ķikute informēja par izmaiņām biroja darbinieku sastāvā. No šī gada septembra biroja administratores pienākumus Ilzes Pešikas vietā uz laiku pildīs Alise Romanovska. Kā pastāstīja D. Ķikute, vasarā veikts arī apjomīgs darbs pie Farmaceitu un farmaceita asistentu reģistra datu pārskates un sakārtošanas; uz to pamudinājusi arī E-veselības ieviešana, jo tā cieši saistīta ar  reģistru. Tāpat D. Ķikute informēja, ka papildināta arī biedrības mājaslapa – tajā izveidota sadaļa “Biežāk uzdotie jautājumi”, kur nozares speciālisti var uzzināt skaidrojošu informāciju par Farmaceitu un farmaceita asistentu reģistru, tālākizglītību, dalību LFB.

LFB prezidente arī informēja, ka biedrība ir iesaistījusies Veselības ministrijas rīkotā sociālajā kampaņā “Nepārmaksā!”. Tās ietvaros D.Ķikute piedalās reklāmā, kur infomē sabiedrību par lētāku zāļu analogu pieejamību. Kampaņa tiek uzsākta 17. septembrī.

Valdes sēdē raisījās diskusija par farmaceitiskās aprūpes definīciju un farmaceita pakalpojumiem aptiekā, kas prasītu  attiecīgas izmaiņas normatīvajos aktos. Normatīvie akti paredz ļoti lielu aptiekas vadītāja atbildību par aptiekā notiekošajiem procesiem, jo izstrādāti laika periodā, kad pārsvarā aptiekas īpašnieks jeb licences turētājs bija arī aptiekas vadītājs. LFB uzskata, ka būtu jāpalielina aptiekas licences turētāja atbildība. Valde atbalstīja darba grupas sasaukšanu par šiem jautājumiem.

Valdes sēdē tika skarti arī jautājumi par Farmaceitu un farmaceita asistentu tālākizglītības koncepcijas ieviešanu.  Praksē šobrīd vairums rīkoto tālākizglītības pasākumu ir moduļa pasākumi, jo farmaceiti pastiprināti cenšas piedalīties pasākumos, lai iegūtu pēc iespējas lielāku tālākizglītības punktu skaitu.  Savukārt rīkotāju pieeja šo pasākumu organizēšanā ir  dažāda. Atšķiras arī organizatoru izpratne par darbu darba grupās, tāpēc tās nevar salīdzināt un piešķirt vienādu punktu skaitu. Uzraudzības vizīšu laikā pasākumi notiek korekti, taču LFB ir saņēmusi sūdzības no pasākumu dalībniekiem par to kvalitāti. LFB valde pieļauj, ka varētu ieviest stingrākas prasības moduļa pasākumu rīkošanā, piemēram, – noteikt, cik daudz dalībnieku drīkst piedalīties vienā darba grupā. Tas nozīmē, ka darba grupu skaits viena pasākuma ietvaros varētu palielināties, bet vienlaicīgi jādomā arī par grupu vadītāju atbilstību un kvalifikāciju. Kā informēja D. Ķikute, nepieciešamos moduļa punktus speciālistiem izdodas sakrāt pietiekamā daudzumā un pat vairāk, nekā nepieciešams.

Valde uzklausīja Farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikācijas komisijas ierosinājumus – vērstus uz kvalitatīvu pasākumu, lai apmācības būtu efektīvas. LFB arī plāno  palielināt iespējas tālākizglītības apgūšanai tiešsaistē. Līdz oktobra valdes sēdei Farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikācijas komisija turpinās darbu, izstrādājot priekšlikumus. D. Ķikute arī atgādināja, ka savu sakrāto tālākizglītības punktu skaitu ikviens speciālists var apskatīt savā profilā LFB interneta vietnes slēgtajā sadaļā.

Valde uzņēma LFB rindās četrus jaunus biedrus, pēc paša vēlēšanās  no biedrības tika izslēgts viens biedrs.

Nākamā valdes sēde paredzēta 18. oktobrī.

 

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*