Sākums » Farmācija » LFB valdes sēdē diskutē par aktuālo nozarē
LFB valdes sēdē diskutē par aktuālo nozarē

LFB valdes sēdē diskutē par aktuālo nozarē

26. aprīlī notikušajā Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) valdes sēdē klātesošie diskutēja par aktualitātēm nozarē. Valdes sēdē tika izskatīti jautājumi, kas skar e-veselības sistēmas uzlabošanu. LFB vadība aprīlī farmaceitu viedokli par e-veselības problēmām paudusi gan Veselības ministrijas (VM) rīkotā sanāksmē, gan žurnālā “Latvijas Ārsts”. Kā klātesošos informēja LFB prezidente Dace Ķikute, VM dibina E-veselības konsultatīvo padomi, kurā tiks deleģēts arī biedrības pārstāvis.

D. Ķikute informēja, ka veiktas izmaiņas Farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikācijas padomē – iepriekšējās VM pārstāves Silvijas Riekstiņas vietā darbu padomē turpinās VM Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere.

Sēdē tika runāts arī par farmaceitu tālākizglītības procesu un D. Ķikute valdi aicināja sniegt savus priekšlikumus sistēmas turpmākai uzlabošanai un attīstīšanai. Klātesošie atzina, ka jādomā par veidiem, kā uzlabot semināru un citu apmācību pasākumu pieejamību farmaceitiem. Tāpat jāpārdomā moduļa punktu vākšanas un piešķiršanas metodika.

Runājot par VM jauno iniciatīvu – ieviest pieļaujamo maksimālās cenas koridoru kompensējamām nereferences zālēm – LFB valdes locekļi pieļāva, ka zāļu kompensācijas sistēmu varētu uzlabot arī ar references zāļu pieejamības uzlabošanu aptiekās. Sēdes dalībnieki bija vienisprātis, ka farmaceitiem aktīvāk jāziņo Veselības inspekcijai par references zāļu trūkumu tirgū, jo šāda situācija ir ļoti bieži. Jaunajā VM iniciatīvā LFB valdes saskata arī riskus. Piemēram, zāļu klāsta samazināšanās, ja zāļu ražotāji nevarēs vai nevēlēsies mazināt kompensējamo zāļu cenu.

D. Ķikute informēja, ka LFB Rūpniecisko farmaceitu sekcijas vadītājs Toms Blūzmanis no 4. līdz 6. maijam pārstāvēs biedrību Eiropas Rūpniecisko farmaceitu asociācijas (ERFA) Ģenerālajā asamblejā Marokā. Transporta un uzturēšanās izmaksas segs ERFA.

Valde uzņēma biedrībā vienu jaunu biedru, vienu biedru-atbalstītāju, bet vienu biedru pēc paša vēlēšanās no biedrības izslēdza.

 

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.