Sākums » Farmācija » LFB valdes sēdē gatavo jautājumus sarunai ar veselības ministri
LFB valdes sēdē gatavo jautājumus sarunai ar veselības ministri

LFB valdes sēdē gatavo jautājumus sarunai ar veselības ministri

14. februārī notikušajā Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) valdes sēdē raisījās aktīva diskusija par farmaceitiskās aprūpes un zāļu pieejamības risinājumiem mazākapdzīvotās vietās. Kā valdi informēja LFB prezidente Dace Ķikute, LFB ir aicināta piedalīties sanāksmē Veselības ministrijā par valdības rīcības plāna apspriešanu. Valdes sēdē tika pārrunāti kritēriji, pēc kādiem varētu aprēķināt iespējamo farmaceitiskās aprūpes pakalpojuma apmaksu, izsniedzot recepšu zāles un veicot zāļu lietošanas uzraudzību. Arī turpmākajās diskusijās jautājumus, kas paredzēti valdības rīcības plānā, kas skar brīvākas un godīgākas konkurences nodrošināšanu medikamentu tirgū, zāļu pieejamību un piegādes pārtraukumus, kā arī zāļu cenas, LFB vērtēs vienlaicīgi ar kvalitatīvas farmaceitiskās aprūpes nodrošināšanu un šim nolūkam vajadzīgajiem resursiem.

D. Ķikute arī tikusies ar Veselības ministrijas Farmācijas departamenta direktori Inesi Kauperi, ar kuru arī apsprieda farmaceitiem aktuālas tēmas kā arī tiesību aktos nepieciešamo izmaiņu tālāku virzību.

Prezidente arī informēja, ka sākusies reģistrācija “BaltPharm Forumam 2019”, kas šogad 13. un 14. aprīlī notiks Kauņā, Lietuvā. Sīkāka informācija atrodama LFB interneta vietnē.

Valde LFB biedru rindās uzņēma divus jaunus biedrus, bet sakarā ar aktīvo darba gaitu beigšanu pēc pašu vēlēšanās no biedrības izslēdza  piecus biedrus.

Nākamā valdes sēde paredzēta 21. martā.

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.