Sākums » Farmācija » LFB valdes sēdē runā par ētikas jautājumiem un “BaltPharm foruma” atskaņām

LFB valdes sēdē runā par ētikas jautājumiem un “BaltPharm foruma” atskaņām

18. aprīlī notikušajā Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) valdes sēdē biedrības prezidente Dace Ķikute informēja valdi, ka atjaunota Veselības ministrijas Farmācijas jomas konsultatīvās padomes darbība un padomi vadīs veselības ministre Ilze Viņķele. LFB arī turpmāk tiks pārstāvēta šajā padomē. Kā izskanējis pēdējā padomes sēdē, kas notika aprīlī, viens no ministrijas prioritāriem mērķiem šajā jomā ir zāļu cenu mazināšana. Tāpat ministrija plāno līdz 2021. gadam izstrādāt jaunus aptieku darbības noteikumus. LFB prezidente padomes sēdē uzsvērusi, ka biedrība vēl aizvien iestājas par aptiekas statusa maiņu no mazumtirdzniecības iestādes uz veselības aprūpes iestādi.

Valdes sēdē klātesošie diskutēja arī par ētikas jautājumu aktualizēšanu nozarē, jo biedrība saņem sūdzības par kolēģu darbu no pašiem farmaceitiem. Tāpēc nolemts aicināt LFB Ētikas komisiju pievērst lielāku uzmanību šiem jautājumiem.

D. Ķikute informēja, ka biedrība sākusi izgatavot jaunās sertificēti farmaceitu identifikācijas piespraudes. Tās būs mazākas par iepriekšējām, ērtāk nēsājamas un elegantas, sola LFB prezidente.

Sēdē tika apspriestas Lietuvā notikušā “BaltPharm foruma” veiksmes un neveiksmes, lai pienācīgi sagatavotos nākamā gada pasākumam, kas notiks Latvijā.

Valde uzņēma biedrībā vienu jaunu biedru.

Nākamā valdes sēde paredzēta 16. maijā.

 

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.