Sākums » Farmācija » LFB valdes sēdē spriež par kongresu un apbalvojumiem
LFB valdes sēdē spriež par kongresu un apbalvojumiem

LFB valdes sēdē spriež par kongresu un apbalvojumiem

15. jūnijā notikušajā Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) valdes sēdē klātesošie sprieda par biedrības apbalvojumiem. LFB 2014. gadā nodibināja Paracelza balvu, kuras moto ir: “Cum exima laude”, latviešu valodā: “Ar īpašu uzslavu”, un kas tiek pasniegta par nozīmīgiem sasniegumiem Latvijas farmācijas attīstībā, ievērojamu atbalstu LFB darbībai un attīstībai, kā arī par izcilu ieguldījumu farmācijas zinātnē un izglītībā. Šis apbalvojums tiek pasniegts farmācijas speciālistiem, citu darbības jomu pārstāvjiem, fiziskām un juridiskām personām. 2014. gada 22. novembrī LFB jubilejas pasākumā tika sveikti pirmie Paracelza balvas laureāti – Aigars Eniņš, Vija Eniņa, Juris Cilinskis, Valdis Jākobsons, AS “Grindeks” un AS “Olainfarm”. Balva turpmāk tiks pasniegta LFB kongresā, tātad šogad LFB Apbalvojumu padome nominēs jaunos Paracelza balvas kandidātus.

Ņemot vērā vairākus faktorus, LFB valde pieņēma lēmumu par vēl viena jauna apbalvojuma nodibināšanu, kas tiktu piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu farmācijā un LFB darbībā, attīstībā  – Vijas Eniņas balva farmācijā. Apbalvojums tiks pasniegts farmācijas speciālistiem, kuri darbojas dažādās farmācijas jomās, līdzīgi jau esošajai Paracelza balvai – reizi četros gados – LFB kongresā.

Tāpat LFB valde uzskatīja par nepieciešamu atjaunot apbalvojumu “Gada farmaceits”, kurai varēs nominēt gan farmaceitus, gan farmaceita asistentus. Diskusijas raisījās par kārtību, kādā kolēģi varētu tikt nominēti šim apbalvojumam, lai balvu saņemtu patiešām izcili farmaceiti un farmaceita asistenti, kuri ikdienā strādā ar aptieku klientiem, pacientiem vai citos farmācijas uzņēmumos veic farmācijas speciālista kompetencē esošus pienākumus. “Gada farmaceits” tiks pasniegts katru gadu LFB gada konferencēs vai kongresā.

Valde lēma par apbalvojumu nolikumiem, kā arī apstiprināja LFB Apbalvojumu padomes nolikumu. Apbalvojumu padomē būs astoņi padomes locekļi – no katras augstskolas, kurās ir farmācijas studiju programmas, no Rīgas 1. medicīnas koledžas,  no nozares valsts institūcijām, LFB Ētikas komisijas priekšsēdētājs, LFB prezidents un divi neatkarīgi jomas pārstāvji. Valde apstiprināja sekojošu padomes sastāvu – Rīgas Stradiņa iniversitātes Farmācijas fakultātes dekāne Baiba Mauriņa, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Farmācijas studiju programmas direktore Una Riekstiņa, Rīgas 1. medicīnas koledžas direktora vietniece Ausma Cēbere, Veselības inspekcijas izvirzīts pārstāvis, LFB Ētikas komisijas priekšsēdētāja Sigita Čulkstena, LFB prezidente Kitija Blumfelde, žurnāla “Materia Medica” redaktore Olita Zariņa un bijušais LFB prezidents Aigars Eniņš.

Vēl valdes sēdē klātesošie lēma par jautājumiem, kas saistīti ar LFB kongresu. Valde apstiprināja kongresa datumu – 2017. gada 11. novembris. Saskaņā ar LFB statūtiem kongresu var organizēt kā biedru sapulci vai pārstāvju sapulci. Valde nolēma, ka LFB 12. kongress būs pārstāvju sapulce, nosakot pārstāvniecības normu. Valde lēma tuvākajā laikā izsūtīt delegātu izvirzīšanas kārtību un informāciju par kongresu visiem LFB biedriem un farmācijas uzņēmumiem, kuros strādā LFB biedri.

LFB prezidente Kitija Blumfelde aicināja valdi pārskatīt LFB Statūtus un Ētikas kodeksu, lai rosinātu izmaiņas, ja tādas nepieciešamas. Tāpat K.Blumfelde ierosināja kongresā apstiprināt valdes darbības nolikumu, lai jaunā valde varētu produktīvi turpināt iepriekšējās valdes darbu.

Valde uzņēma biedrībā vienu jaunu biedru.

Nākamā valdes sēde paredzēta 10. augustā.

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.