Sākums » Jaunākie raksti » LFSA pārstāves viesojas LFB
LFSA pārstāves viesojas LFB
No kreisās: Ennata Viļuma (LFSA), Dace Ķikute (LFB), Anna Novosada (LFSA) un Monta Zimerte (LFB)

LFSA pārstāves viesojas LFB

21. februārī Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) birojā viesojās Latvijas Farmācijas studentu asociācijas (LFSA) pārstāves. LFSA valdē 2023. gada rudenī notikušas pārmaiņas, un amatā stājusies jauna asociācijas prezidente – Anna Novosada. Anna kopā ar kolēģi Ennatu Viļumu bija ieradušās LFB birojā, lai tuvāk iepazītos ar LFB un tās prezidenti Daci Ķikuti, pastāstītu par LFSA aktivitātēm un pārrunātu saimnieciskus jautājumus.

Saskaņā ar LFB Statūtiem LFSA ir viena no LFB sekcijām jeb struktūrvienībām, tomēr LFSA, ievērojot savu nolikumu un LFB Statūtus, darbojas un savus uzdevumus veic galvenokārt patstāvīgi. LFSA apvieno Latvijas augstskolu un koledžu farmācijas studentus un šo iestāžu absolventus trīs gadus pēc studiju pabeigšanas, un LFSA mērķis ir rūpēties par farmācijas studentu vispārīgo un profesionālo izglītību, aizstāvēt farmācijas studentu intereses un vairot farmaceita profesionālo prestižu.

LFSA pārstāves tikšanās laikā pastāstīja, ka LFSA šobrīd ir aptuveni 80 biedru, pārsvarā no Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes, savukārt LFSA valdē darbojas pieci biedru kopsapulcē vēlēti valdes locekļi. Studentes informēja par asociācijas dalību Eiropas Farmācijas studentu asociācijā (EPSA), kā arī informēja par asociācijas tuvākās nākotnes plāniem – dalību Baltijas farmācijas studentu seminārā (Baltic Pharmaceutical Students’ Seminar) aprīlī Polijā, kā arī LFSA delegātu dalību šī gada jūnijā Čehijā notiekošajā EPSA kongresā. Septembrī tiks organizēts jau tradicionālais LFSA Rudens seminārs, kurā LFSA pārstāvji vēlētos redzēt arī LFB prezidenti D. Ķikuti ar priekšlasījumu, savukārt šajā pusgadā plānots organizēt LFSA biedru saliedēšanas pasākumus.

Tikšanās laikā tika apspriestas iespējas ciešākai sadarbībai un informācijas apmaiņai starp abām organizācijām – Dace Ķikute un LFB projektu koordinatore Monta Zimerte pastāstīja LFSA pārstāvēm par šogad LFB plānotām aktivitātēm un pasākumiem, kā arī par farmācijas studentu iespējām tajās piedalīties, savukārt Anna un Ennata dalījās savā pieredzē un novērojumos, kurus guvušas, studējot farmāciju un piedaloties LFSA darbā.

Avots: LFB

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*