Sākums » E-veselība » Līdz decembrim e-veselībā izrakstīti vairāk nekā 11 miljoni recepšu
Līdz decembrim e-veselībā izrakstīti vairāk nekā 11 miljoni recepšu

Līdz decembrim e-veselībā izrakstīti vairāk nekā 11 miljoni recepšu

Līdz šī gada decembrim e-veselības sistēmā izrakstītas 11 285 645 receptes, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

No tām jau atprečotas jeb aptiekā izmantotas ir 10 141 949 e-receptes. Iemesli, kāpēc nav atprečotas visas e-receptes, var būt dažādi – pacientu neklausīšana ārsta norādēm, medikamentu dārdzība, plāni iegādāties zāles vēlāk, kad būs beidzies iepriekšējais iepakojums, un citi, norāda dienestā.

Vienlaikus e-veslības sistēmā uz 5.decembri atvērtas 1 032 697 darbnespējas lapas, bet noslēgtas – 941 110 lapas. Tas ir par apmēram 90 000 lapu vairāk nekā pirms mēneša.

E-veselības sistēmā patlaban tiek ievadīti arī citi dati, piemēram, vizuālā diagnostika. Līdz novembrim e-veselības sistēma tika iesūtīti 490 540 izmeklējumi un 624 478 slēdzieni.

Vienlaikus e-veselības sistēmā izsniegtas 42 657 Eiropas veselības apdrošināšanas kartes jeb EVAK. Šomēnes izsniegtas 2059 kartes.

Mazāk aktīvi tiek izmantota pamatdatu ievade, tostarp diagnožu, alerģiju un citas informācijas par pacientiem apkopošana. Līdz novembrim izveidoti 32 142 dokumenti, aptverot informāciju par 8590 pacientiem, kas ir tikai 176 pacientiem vairāk nekā pirms mēneša.

Visi e-veselības sistēmā uzkrātie dati un veiktās darbības kopš gada sākuma pakāpeniski palielinās.

Kā ziņots, lai ievestu e-veselības sistēmu Latvijā, kopējais izlietotais finansējums Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu ietvaros ir 16,409 miljoni eiro, liecina Veselības ministrijas gala atskaite par pamatnostādņu “E-veselība Latvijā” ieviešanu 2014.-2017.gadā.

No šī finansējuma 1.kartā, kas tika izveidota vienotās veselības nozares uzraudzības informācijas sistēma, tostarp astoņi e-pakalpojumi, tika iegultīti 325 630 eiro. Vienlaikus lielākā daļa finansējuma jeb 9,558 miljoni eiro tika izmantoti projekta īstenošanas 2.kārtā, kad tika izveidots e-veselības portāls, veselības informācijas sistēma, kā arī pilnveidota vienotā veselības nozares uzraudzības informācijas sistēma, tostarp izveidoti 28 e-pakalpojumi.

Vēl 6,444 miljoni eiro tika izlietoti, lai izveidotu vienotās neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas vadības informācijas sistēmu, kas paaugstinājusi brigāžu darba efektivitāti un precizitāti.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.