Sākums » Jaunākie raksti » Līdz šim pret Covid-19 vakcinējies 71% Latvijas iedzīvotāju

Līdz šim pret Covid-19 vakcinējies 71% Latvijas iedzīvotāju

Līdz šim pret Covid-19 ir vakcinējies 71% Latvijas iedzīvotāju, liecina nacionālās informācijas aģentūras LETA aprēķini, ņemot vērā Nacionālā veselības dienesta (NVD) un Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datus.

Saskaņā ar CSP datiem 2021.gada jūlija sākumā Latvijā bija 1 882 200 iedzīvotāju. No tiem 71,22% ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnu pret Covid-19, bet 68,75% vakcinācijas procesu ir pabeiguši.

No visiem Latvijas iedzīvotājiem revakcinēti ir 25,51% iedzīvotāju. Savukārt no tiem, kas vakcinācijas procesu ir sākuši, balstvakcīnu ir saņēmuši 37,11%.

Pagājušajā nedēļā Latvijā pret Covid-19 vakcinējies vidēji 2671 cilvēks dienā. Lai arī šis rādītājs vēl var augt, jo vakcinētāji datus par potēm nereti ievada ar dažu dienu nobīdi, vakcinēšanās temps bijis zemāks nekā vēl pirms nedēļas.

NVD dati liecina, ka svētdien potes pret Covid-19 saņēmušas 265 personas, tostarp pirmo poti – tikai septiņi cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 28 cilvēki, tostarp divi cilvēki sapotēti ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, kuras gadījumā vakcinācijas sertifikātu izsniedz jau pēc vienas devas iepotēšanas, liecina NVD dati. Pēc potēšanās ar “Johnson&Johnson” vakcīnu ātrāk ir jāveic revakcinācija.

Savukārt balstvakcīnu imunitātes nostiprināšanai saņēma 230 cilvēki.

Vakcināciju vakar veikušas sešas iestādes, bet visvairāk sapotēja SIA “Veselības centrs 4”.

Latvijā ir pieejamas četras lietošanai Eiropas Savienībā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Johnson&Johnson”, taču “AstraZeneca” vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto, un arī “Johnson&Johnson” vakcīnu izmantošana arvien samazinās, jo eksperti atzīmējuši tās salīdzinoši mazāko efektivitāti. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no piecu gadu vecuma.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*