Sākums » Farmācija » Lielākais akcionārs “Olmafarm” pieprasa “Olainfarm” padomes atkāpšanos
Lielākais akcionārs “Olmafarm” pieprasa “Olainfarm” padomes atkāpšanos

Lielākais akcionārs “Olmafarm” pieprasa “Olainfarm” padomes atkāpšanos

Lielākais zāļu ražotāja “Olainfarm” akcionārs “Olmafarm” pieprasa tūlītēju “Olainfarm” padomes atkāpšanos saistībā ar pēdējo mēnešu notikumiem, kuru laikā mainīta “Olainfarm” un meitas uzņēmumu vadība, no amatiem atceļot farmācijas nozarē pieredzējušus, ilggadējus darbiniekus.

Šie notikumi ir arī papildu signāls tam, ka bez kavēšanās ir nepieciešams sasaukt akcionāru sapulci, Pēteris Rubenis, “Olmafarm” valdes priekšsēdētājs. Tāpēc “Olmafarm” ir atkārtoti vērsies pie “Olainfarm” valdes ar prasību par ārkārtas sapulces sasaukšanu. Atbilstoši piemērojamajiem likumiem par sapulces sasaukšanu jāpaziņo vismaz 30 dienas iepriekš, tātad, ievērojot sākotnējo pieprasījumu, valdei nekavējoties sasaucot akcionāru sapulci un nosakot sapulces norises dienu, sapulce varētu notikt jau septembra pirmajā pusē, paziņojumā presei norāda P. Rubenis.

“Olmafarm” ir saņēmis informāciju, ka “Olainfarm” valdes spiediena rezultātā, tostarp, piedraudot ar sankcijām, no holdinga meitas uzņēmuma “Olainmed” valdes locekļa amata ir nācies atkāpties ilggadējai darbiniecei, “Olainmed” izpilddirektorei Darjai Cvetkovai. Tāpat pašreizējās “Olainfarm” valdes attieksmes dēļ no amata nācies atkāpties “Olainfarm” attīstības direktorei un “Klīnika Diamed” valdes priekšsēdētājai Viktorijai Zefirovai-Tačinskai.

“Pašreizējās “Olainfarm” vadības rīcība ir neizprotama un destruktīva – uz ilggadējiem mātes un meitas uzņēmumu darbiniekiem tiek izdarīts spiediens ar mērķi panākt viņu aiziešanu. Tieši šo pieredzējušo cilvēku vadībā holdings vairāku gadu garumā ir veiksmīgi attīstījies, taču pašlaik “Olainfarm” vadība mēģina tikt no šiem cilvēkiem vaļā, paralēli tērējot lielas summas starptautiskai jaunā vadītāja atlasei, kaut gan nozarē kompetenti un spējīgi darbinieki jau ir un ilgstoši ir bijuši pieejami pašā uzņēmumā,” komentē “Olmafarm” valdes priekšsēdētājs Rubenis.

“Šie notikumi un cita “Olainfarm” valdes priekšsēdētāja meklējumi starptautiskā konkursā kārtējoreiz norāda uz to, ka pašreizējā vadība netiek galā ar uzņēmuma pārvaldību un nerīkojas atbilstoši labas pārvaldības principiem. Ja tas tā turpināsies, tiks nopietni apdraudēta uzņēmuma nākotne,” uzskata P. Rubenis.

Papildu signāli sliktai pārvaldībai ir milzīgais padomes un valdes atalgojums: padomes locekļu algas ir noteiktas kopā 57 tūkstošu eiro apmērā mēnesī, savukārt katra valdes locekļa atalgojums mēnesī pārsniedz 10 tūkstošus eiro, ziņo Rubenis. Tāpat esošās valdes un padomes darba laikā “Olainfarm” pārtraucis sadarbību ar stratēģiski svarīgu produkcijas izplatītāju ārzemēs un piedzīvojis arī vēsturiski lielāko kritumu – virs 60% – ārvalstu mērķa tirgū Krievijā. Nekad iepriekš tik lieli pārdošanas apjomu kritumi uzņēmuma mērķa tirgos nav konstatēti, ziņo P.Rubenis.

Jāpiebilst, ka nesen “Olainfarm” valde publiskojusi datus, kas liecina, ka pēc nekonsolidētajiem provizoriskajiem datiem “Olainfarm” jūlijā realizējusi produkciju par 7 miljoniem eiro, kas ir par 16% vairāk nekā pērn šajā periodā. Preču pārdošanas apmēri Krievijā tieši palielinājušies (+21%). Tāpat pārdošanas apjoma pieaugums bijis Latvijā (+18%), Ukrainā (+25%), Baltkrievijā (+71%), Itālijā (+1153%), Turkmenistānā (+75%) un Nīderlandē (+62%). Samazinājums bijis Vācijā par 19% un Polijā par 31%.

Savukārt AS “Olainfarm” provizoriskais konsolidētais apgrozījums šī gada jūlijā bijis par 14% lielāks nekā iepriekšējā gada jūlijā un sasniedzis 9,5 miljonus eiro. Savukārt gada septiņos mēnešos konsolidētais apgrozījums sasniedzis 75,9 miljonus eiro, kas ir par 8% vairāk nekā attiecīgā laika periodā pērn. Visos galvenajos tirgos – Latvijā, Krievijā, Baltkrievijā un Ukrainā ir vērojams pozitīvas tendences, paziņojumā presei bija norādījis “Olainfarm” investoru attiecību konsultants Jānis Dubrovskis.

“Olmafarm” vadītājs Rubenis tomēr uzskata, ka šīs padomes vadībā vien dažu mēnešu laikā pieņemti vairāki destruktīvi lēmumi, kas “Olainfarm” var ilgstoši negatīvi ietekmēt nākotnē. “Tādēļ uzskatām, ka līdzšinējai padomei ir nekavējoties jāatkāpjas, un valdei ārkārtas akcionāru sapulce jāsasauc iespējami drīzākā laikā,” uzskata Rubenis.

 

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Hi Look what we entertain in the interest you! a kindpresent http://xeltiortherar.tk/debhz

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.