Sākums » Ārzemēs » Lietuvā kompensēs jaunākas un efektīvākas zāles
Lietuvā kompensēs jaunākas un efektīvākas zāles

Lietuvā kompensēs jaunākas un efektīvākas zāles

Lietuvas iedzīvotājiem būs pieejami jaunāki un efektīvāki kompensējamie medikamenti, kurus valsts no ražotājiem varēs iepirkt par zemāku cenu. To paredz Lietuvas līgums ar Eiropas Farmaceitisko ražotāju un asociāciju federāciju (EFPIA), kas noslēgts Lietuvas prezidentūras Eiropas Savienībā laikā – 2014. gada pirmajā pusē, ziņo laikraksts “Diena”.

Līdz šim Lietuva, tāpat kā Latvija, kompensēja lētāko medikamentu attiecīgajā zāļu grupā. Noslēgtais līgums paredz kompensējamo zāļu sarakstā iekļaut ne tikai attiecīgās zāļu grupas lētāko medikamentu, bet arī jaunākos un efektīvākos medikamentus, kurus ražotāji apņemas Lietuvai piegādāt par zemāku cenu nekā, piemēram, Vācijai vai Francijai. Savukārt Lietuva no savas puses gūtos ietaupījumus apņemas novirzīt inovācijām veselības aprūpē, tostarp arī jaunu medikamentu izmēģinājumiem.

Līgums paredz izveidot īpašu kompensējamo zāļu budžetu, kuram ir jāpalielinās proporcionāli iekšzemes kopproduktam un veselības izdevumu pieaugumam. Tajā pašā laikā līgums nenosaka nekādus konkrētus skaitļus, cik tieši būtu jāatvēl zāļu kompensēšanas sistēmai. Lietuvas pacienti iegūs pieeju jaunākiem un efektīvākiem kompensējamiem medikamentiem, valsts iegūs no tā, ka šīs zāles varēs pirkt par zemāku cenu, savukārt ražotājiem būs garantēts jaunāko medikamentu iepirkums un to iekļaušana kompensējamo medikamentu sarakstā, ziņo “Diena”.

 

www.farmacija-mic.lv

2 komentāri

  1. Nu, paskatīsim paskatīsim – kur šis darījums novedīs. Te jau nu pilnīgi oficiāli parādīsies lētā cena uz kuru varēs atsaukties arī citu valstu kompensācijas sistēmas. Neticu, ka ražotāji sev tā vienkārši kājā šaus

    • Pilnīgi pareizs secinājums! Principā, mūsu NVD tagad var berzēt rokas sajusmā, gatavojot vēstuļu šablonus pieprasījumiem iesniedzējiem kompensācijas bāzes cenu pārskatīšanai samazinājuma vīrzienā “pēc NVD iniciatīvas”.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.