Sākums » Jaunākie raksti » Lietuva nodrošinās Covid-19 vakcīnas vismaz sešu mēnešu vecumu sasniegušajiem iedzīvotājiem
Lietuva nodrošinās Covid-19 vakcīnas vismaz sešu mēnešu vecumu sasniegušajiem iedzīvotājiem

Lietuva nodrošinās Covid-19 vakcīnas vismaz sešu mēnešu vecumu sasniegušajiem iedzīvotājiem

Lietuvā visi iedzīvotāji no sešu mēnešu vecuma, par kuriem tiek veikta obligātā veselības apdrošināšana, šosezon varēs saņemt bezmaksas Covid-19 vakcīnu, trešdien paziņoja Lietuvas Veselības ministrijā.

Lietuva ir saņēmusi jaunākās Covid-19 vakcīnas un tiek plānots tās nodrošināt vismaz sešu mēnešu vecumu sasniegušiem iedzīvotājiem, Seima Veselības lietu komisijai teica ministrijas Veselības veicināšanas nodaļas padomniece Jurgita Pakalniškiene.

Vakcinācijas stratēģiju ministrija plāno publiskot septembra beigās.

Varasiestādes apsvērs nacionāla vai pašvaldības līmeņa epidēmijas izsludināšanu, kad kopējais saslimstības ar gripu, Covid-19 un saaukstēšanos pārsniegs 1500 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju nedēļā un ilgāk nekā nedēļu koronavīrusa un gripas pacienti slimnīcās aizņems vairāk nekā 1500 gultu un vismaz 120 intensīvās terapijas gultu.

Preventīvie pasākumi epidēmijas laikā iekļaus pastiprinātu kontroli veselības un sociālās aprūpes iestādēs, pasākumu ierobežojumi, izplatības kontroles režīmu un rekomendācijas strādāt attālināti un lietot personīgās aizsardzības līdzekļi.

Lietuvas Veselības ministrijas pārstāve Pakalniškiene sacīja, ka netiek prognozēts, ka Covid-19 izplatības līmenis būs tāds, kā pirmajā pandēmijas gadā.

Jaunākie dati liecina, ka pašlaik Lietuvas slimnīcās atrodas 35 Covid-19 pacienti, divi no viņiem tiek ārstēti intensīvajā terapijā.

Pēc Valsts datu aģentūras informācijas, 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju Lietuvā ir 67,8. Pēdējo nedēļu laikā ir pieaudzis diennaktī reģistrēto jaunu inficēšanās gadījumu skaits.

Kopš pandēmijas sākuma Lietuvā vismaz vienu reizi ar Covid-19 inficējies 1 189 381 cilvēks.

Ar Covid-19 kopumā valstī miruši 9704 cilvēki.

Avots: LETA, BNS

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*