Sākums » Ārzemēs » Lietuvā pacientes dēlam par kukuļa piedāvāšanu ārstam piespriež 3766 eiro naudassodu
Lietuvā pacientes dēlam par kukuļa piedāvāšanu ārstam piespriež 3766 eiro naudassodu

Lietuvā pacientes dēlam par kukuļa piedāvāšanu ārstam piespriež 3766 eiro naudassodu

Lietuvas Kauņas pilsētas rajona tiesa piespriedusi 3766 eiro naudassodu kādas pacientes dēlam, kas piedāvājis un centies iedot Kauņas klīnikas anesteziologam reanimatologam 200 eiro kukuli, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

41 gadu vecais Valērijs šā gada 21.augustā Kauņas klīnikas intensīvās terapijas reanimācijas nodaļā, kur ievietota viņa smagi slimā māte, dežurējošajam ārstam halāta kabatā iebāzis 200 eiro naudaszīmi, lūdzot darīt viņa mātes labā visu iespējamo.

Ārsts paziņojis, ka pildīs savu pienākumu, no naudas atteicies un vairākas reizes brīdinājis pacientu atturēties no šādas rīcības. Vēlāk viņš par notikušo paziņojis vadībai.

Kā norāda tiesa, Valērijs savu vainu nav atzinis un paziņojis, ka ārsts viņu apmelo. Viņš apgalvojis, ka ārstu redzējis pirmoreiz, stāvējis no viņa metra attālumā, naudu mediķim nav nedz piedāvājis, nedz devis un nav gatavojies viņu uzpirkt.

Tiesa, nosakot sodu, ņēmusi vērā, ka Valērijs izdarījis tīšu, diezgan smagu noziegumu un viņa vainu apliecina arī aculiecinieku liecības. Naudassods viņam jāsamaksā gada laikā. Spriedums 20 dienu laikā ir pārsūdzams Kauņas apgabaltiesai, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.