Sākums » Ārzemēs » Lietuvā tiek pārdoti aptieku tīkli “Eurovaistine” un “Camelia”
Lietuvā tiek pārdoti aptieku tīkli “Eurovaistine” un “Camelia”

Lietuvā tiek pārdoti aptieku tīkli “Eurovaistine” un “Camelia”

Lietuvas laikraksts “Verslo Žinios” ziņo, ka Lietuvas bagātākā cilvēka Nerijus Numaviča kontrolētā grupa “Vilniaus Prekyba”(VP) meklē pircēju savam aptieku tīklam “Eurovaistine” Lietuvā, bet uzņēmumu grupa “Nemuno Vaistine” pārdod savas aptiekas “Camelia”, kas ir Lietuvas lielākais aptieku tīkls.

Neoficiāli izskanējis, ka ASV banku grupa “Citigroup” nodarbojas ar “Eurovaistine” pārdošanu, bet “DNB Bankas” organizē “Camelia” pārdošanu.

Laikraksta rīcībā esošā informācija liecina, ka “Camelia” pārdošana ir jau pavirzījusies uz priekšu. Divi savstarpēji nesaistīti avoti, kas vēlējās palikt anonīmi, laikrakstam atklāja, ka aptieku tīkls tiek pārdots un pārdevējs jau ir saņēmis dažus potenciālo pircēju piedāvājumus.

Vienlaikus tirgū izskanējis, ka arī “Eurovaistine” gaidāma īpašnieku maiņa. “VP Group” korporatīvo lietu vadītājs Arvīds Žilinsks paziņojis, ka grupa nesen noslēgusi plašus līgumus ar ārējiem ekspertiem, partneriem un investoriem, meklējot iespējas pārņemt jaunus uzņēmumus ārvalstīs, bet pagaidām konkrētas vienošanās neesot panāktas.

VP kontrolētajā tīklā “Eurovaistine” ir 270 aptieku, 2015.gadā tīkla apgrozījums bija 198,3 miljoni eiro, kas ir par 4,6% vairāk nekā 2014.gadā. “Eurovaistine” ietilpst VP kontrolētajā aptieku grupā “Euroapotheca Group”, kurā ir arī “Euroaptieka” Latvijā, “Euroapteek” Igaunijā un “Euro Apteka” Polijā un Ukrainā.

Uzņēmēja Alvīda Barsteigas kontrolētajam uzņēmumam “CGP Management” piederošajai “Nemuno Vaistine” pieder 331 aptieka. Tās ieņēmumi 2015.gadā pieauga par 5,1%, sasniedzot 147,9 miljonus eiro, bet peļņa saruka par 33% – līdz 3,5 miljoniem eiro, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.