Sākums » Ārzemēs » Lietuvas e-veselības iepirkumos atklājušās sistēmas vājās vietas

Lietuvas e-veselības iepirkumos atklājušās sistēmas vājās vietas

Lietuvas Reģistru centra rīkotajos konkursos par e-veselības izveidi atklājušās sistēmas vājās vietas, proti, apliecinājies, ka ciešās publiskā un privātā sektora saistības dēļ iepirkumi faktiski notiek bez reālas konkurences, ceturtdien norādījis Lietuvas satiksmes ministrs Roks Masjulis.

“Sāk iezīmēties mūsu IT nozares problēmas, kas man ļoti atgādina autoceļu sistēmas problēmas, kur pastāv šaubīgi pērkošās organizācijas darbinieku sakari ar piegādātājiem, necaurskatāmi konkursi, kuros piedalās neliels piegādātāju skaits, dažos gadījumos, iespējams, tikai viens piegādātājs, un nav jūtama atbildība par valsts līdzekļiem,” viņš sacījis preses konferencē, kas bija veltīta e-veselības sistēmas izveides audita rezultātiem.

Pēc ministra teiktā, saistībā ar šiem audita atzinumiem Reģistru centram būs jāveic sīkāka analīze, jānoskaidro nodarītais kaitējums un par to atbildīgās personas.

“Bet vienlaikus mums arī jāieved jauna kārtība, jāpalielina reālā konkurence konkursos, lai nebūtu dominējošo piegādātāju, lai nebūtu tā, ka konkursa uzvarētājs iegūst visas tiesības un ar viņu tiek mainīti visi līguma noteikumi, apejot Publisko iepirkumu dienestu,” sacījis Masjulis.

E-veselības sistēmas izveides audita rezultāti liecina, ka sistēma veidota necaurskatāmi un Reģistru centrs, kas izraudzījās pakalpojumu sniedzējus, nav nodrošinājis pienācīgu viņu uzraudzību, turklāt auditoriem aizdomas radījušas neskaidras vienošanās ar darbu veicējiem un papildu pakalpojumu iegāde.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*