Sākums » E-veselība » Līgumus par e-veselības lietošanu noslēguši 92% ģimenes ārstu
Līgumus par e-veselības lietošanu noslēguši 92% ģimenes ārstu

Līgumus par e-veselības lietošanu noslēguši 92% ģimenes ārstu

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka E-veselības sistēmas lietošanas līgumu līdz šim brīdim – 19. decembrim – kopumā noslēguši 92% ģimenes ārstu.

Kā norāda NVD, ģimenes ārstu iesaiste ir īpaši svarīga, jo no 2018. gada 1. janvāra darbnespējas lapas un receptes valsts kompensējamo zāļu saņemšanai visām ārstniecības iestādēm būs jāizraksta elektroniski.

Lauku ģimenes ārsti jau pauduši, ka patlaban neesot garantijas, ka e-veselības sistēmas dēļ no 1.janvāra, kad tā būs jālieto obligāti, nesāksies haoss Latvijas veselības aprūpē. Tā Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijā paudusi deputāte un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska. Viņa uzsvērusi, ka problēma neesot formālā līgumu noslēgšana ar lietotājiem, kas arvien pieaug, bet gan sistēmas reālā darbība, jo patlaban pastāv bažas, ka no janvāra cietīs tieši pacienti.

Savukārt Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis uzsvēris, ka no ārsta patlaban tiek prasīts pārzināt datorzinātnes vismaz bakalaura līmenī, turklāt sistēma esot ļoti lēna, kā rezultātā pacienta apskatei un analīzei atvēlētais laiks paliek arvien īsāks. Apinis arī uzsvēris, ka e-veselības sistēma neesot ne tik caurspīdīga, ne vienkārša kā apgalvo NVD.

Savukārt Latvijas Ģimenes ārstu asociācija savā biedru sapulcē lēmusi, ka e-receptes lietot tad, ja katras receptes izrakstīšana neaizņems ilgāk kā 60 sekundes janvārī, ilgāk kā 30 sekundes februārī, bet pārējās e-receptes izrakstīs tad, ja tas netraucēs pacientu ārstēšanas darbam.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.