Sākums » Interesanti » Likumā definē telemedicīnu
Likumā definē telemedicīnu

Likumā definē telemedicīnu

Lai nodrošinātu precīzu Eiropas Savienības (ES) direktīvas par pacientu tiesību piemērošanu pārrobežu veselības aprūpē piemērošanu Latvijā, valdība definējusi terminu telemedicīna.

Minētā direktīva stājās spēkā pērn 25.oktobrī un tā paredz tiesības ES, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Šveices pacientiem saņemt viņa valstī apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus apmaksātus arī citā ES, EZZ dalībvalstī vai Šveicē.

Direktīva garantē izmaksu atlīdzību arī par veselības aprūpi, kas saņemta ar telemedicīnas starpniecību. Tomēr Latvijā līdz šim nevienā no nacionālajiem normatīvajiem aktiem telemedicīna nav bijusi definēta, līdz ar to termins var tikt traktēts neviennozīmīgi, skaidro Veselības ministrijas speciālisti.

Tādēļ no 8. aprīļa Ārstniecības likumā telemedicīna definēta kā attālināta veselības aprūpes pakalpojuma sniegšana, izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas. Tāpat noteikts, ka telemedicīna ietver arī ārstniecībai nepieciešamu medicīnisku datu un informācijas drošu pārsūtīšanu teksta, skaņu, attēlu vai citā formātā.

www.farmacija-mic.lv

Ziņas avots: LETA

Viens komentārs

  1. Un kad definēs telefarmāciju!? 😛

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*