Sākums » Farmācija » “Liplat Holding” atpirks “Grindeks” akcijas no mazākuma akcionāriem

“Liplat Holding” atpirks “Grindeks” akcijas no mazākuma akcionāriem

SIA “Liplat Holding” atpirks zāļu ražotāja “Grindeks” akcijas no mazākuma akcionāriem, maksājot 12,59 eiro par akciju, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).

Komisijas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Jansone informēja, ka FKTK otrdien atļāva “Liplat Holding” izteikt “Grindeks” akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu. Vienas akcijas cena obligātā akciju atpirkšanas piedāvājumā būs 12,59 eiro.

Viņa norādīja, ka vienas akcijas atpirkšanas cena noteikta atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likuma prasībām, kā arī atbilstoši administratīvajam līgumam, kuru 2019.gada 10.aprīlī FKTK noslēdza ar Kirovu Lipmanu un Filipu Lipmanu.

Administratīvais līgums paredz, ka vienas akcijas cena akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā nevar būt zemāka par cenu, kas aprēķināta, pamatojoties uz akcionāru sapulcē apstiprinātā “Grindeks” 2017.gada konsolidētā pārskata datiem, dalot mērķa sabiedrības tīros aktīvus ar emitēto akciju skaitu.

“Liplat Holding”, kuras īpašnieki ir Kirovs Lipmans, Anna Lipmane un Filips Lipmans, pieder 72,64% no “Grindeks” akcijām.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu “Grindeks” akcionāri varēs pieņemt 30 dienu laikā no dienas, kad informācija par piedāvājumu būs publicēta oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

“Liplat Holding” kapitālā Kirovam Lipmanam pieder 43,33%, Kiprā reģistrētai kompānijai “Dashdirect Limited” pieder 34,95%, Annai Lipmanei pieder 21,67%, bet Filipam Lipmanam pieder 0,05%. “Liplat Holding” reģistrēta 2019.gada 11.aprīlī, un tās pamatkapitāls ir 51 404 316 eiro.

Tāpat ziņots, ka iepriekš FKTK piemēroja Kirovam Lipmanam un Filipam Lipmanam 131 250 eiro sodu par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu un vienojās par “Grindeks” akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanu līdz šā gada augusta beigām.

“Grindeks” koncerna auditētais apgrozījums 2018.gadā bija 145,477 miljoni eiro, kas ir par 9,9% vairāk nekā 2017.gadā, taču koncerns cieta zaudējumus 9,737 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.