Sākums » Farmācija » “Lotos Pharma” veidos GMP standartiem atbilstošu ražotni

“Lotos Pharma” veidos GMP standartiem atbilstošu ražotni

Latvijas farmācijas uzņēmums “Lotos Pharma” šī gada 19. februārī svinēja piecu gadu jubileju, kas ir nozīmīgs atskaites punkts uzņēmuma attīstībā, ziņo uzņēmuma pārstāvji.

Šo gadu laikā uzņēmums ir kļuvis par nozīmīgu spēlētāju Latvijas farmācijas tirgū, patērētājiem piedāvājot plašu ražotās produkcijas sortimentu, sākot no preparātiem saaukstēšanās segmentam līdz produktiem sirds veselībai. Saskaņā ar starptautiskās farmācijas izpētes uzņēmuma “IMS” datiem, monakolīnu K saturošu preparātu vidū uzņēmuma ražotais produkts “AteroLip” bezrecepšu medikamentu un uztura bagātinātāju tirgū ieņem pirmo vietu Latvijā pēc pārdoto iepakojumu skaita, norāda ražotājs. Saskaņā ar “IMS” datiem, 2017.gadā tika pārdoti 20 761 iepakojumi “AteroLip”, kas ir vairāk nekā citiem dabīgajiem holesterīna preparātiem, ziņo ražotājs.

Uzņēmuma ražoto produktu sortimentā ir ne tikai uztura bagātinātāji, bet arī medicīnas ierīces, bet izstrādes stadijā ir vēl citas produktu formas, kas tiks ieviestas jau 2018. gadā.

2017. gadā uzņēmumam izdevies pārdošanas apjomu palielināt par 24%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Īpaši tas audzis eksporta tirgos. Pašlaik uzņēmums savus produktus eksportē uz tādām valstīm kā Lietuva, Igaunija, Somija, Gruzija, Ukraina, Kirgiztāna, Azerbaidžāna, Armēnija. “Lotos Pharma” grupas kopējais apgrozījums sasniedz 1,5 milijonus eiro gadā ar peļnu, kas lielāka par 10%.

Katru gadu uzņēmums izvirza ambiciozus mērķus. Šogad “Lotos Pharma” atklās jaunu un modernu  ražotni, kas būs atbilstoša Labas ražošanas prakses (GMP – Good Manufacturing Practice) stadartiem. Līdz ar to uzņēmumā būs iespējama arī zāļu ražošana, kas nākotnē atvērs jaunas iespējas uzņēmuma attīstībā, paredz uzņēmuma vadība.

“Lotos Pharma” ir SIA “AD Smart” zīmols, kas dibināts 2013. gadā.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.