Sākums » Jaunākie raksti » LU Rīgas Medicīnas koledžas direktora amatam savus pieteikumus iesnieguši trīs kandidāti

LU Rīgas Medicīnas koledžas direktora amatam savus pieteikumus iesnieguši trīs kandidāti

Latvijas Universitātes (LU) Rīgas Medicīnas koledžas direktora amatam savus pieteikumus iesnieguši trīs kandidāti, nacionālai informācijas aģentūrai LETA pavēstīja koledžas pārstāvis Raivis Davidsons.

Savus pieteikumus kandidāti varēja iesniegt līdz janvāra beigām, savukārt jauno direktoru plānots ievēlēt līdz maijam, klāstīja Davidsons. Viņš informēja, ka kandidātu vidū ir gan ar iestādi nesaistīti, gan koledžā strādājoši kandidāti. Patlaban viņu atbilstību amatam izvērtē koledžas padome, savukārt gala vārds jaunā direktora izvēlē būs LU Senātam.

Atbilstoši koledžas nolikumam, direktoru amatā ieceļ koledžas padome uz pieciem gadiem un ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas. LU Senāts apstiprina amatā koledžas direktoru, un LU rektors ar direktoru slēdz darba līgumu. Vismaz sešus mēnešus pirms ievēlēšanas termiņa beigām padome pieņem lēmumu pagarināt direktora amata termiņu uz laiku, kas nepārsniedz piecus gadus, vai pieņem lēmumu izsludināt atklātu konkursu uz koledžas direktora amatu. Minēto lēmumu padome iesniedz LU rektoram, kurš to savukārt iesniedz to apstiprināšanai LU Senātā.

Tā nolikumā norādīts, ka Senāts ir personāla koleģiāla vadības un lēmējinstitūcija, kuru ievēl uz trim gadiem no LU personāla locekļiem. Tās sastāvā ir 38 akadēmiskā personāla pārstāvji, no kuriem 25 ir profesori vai asociētie profesori un divi vispārējā personāla pārstāvji.

Kā ziņots, kandidātam ir jābūt vismaz maģistra grādam medicīnā vai veselības zinātnes nozarē, bet priekšrocības būšot pretendentiem ar doktora grādu. Tāpat tiek prasīta ne mazāk kā piecu gadu pieredze vadošā amatā, vismaz divu svešvalodu zināšanas, no kurām viena ir Eiropas Savienības oficiālā valoda, un izpratne par augstākās izglītības iestādes darbības un vadības principiem, finansiālo un saimniecisko darbību. Kā priekšrocība tiks vērtēta pieredze Eiropas Savienības fondu un starptautisko projektu īstenošanā.

No kandidātiem tiek gaidītas stratēģiskās plānošanas, komunikācijas un sadarbības prasmes, kā arī darba organizācijas un vadības prasmes, vēstīts sludinājumā.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja koledžas pārstāve Dace Mieze, koledžā meklē jaunu direktoru, jo pēc desmit gadiem, proti, diviem pilnvaru termiņiem, vasarā savu amatu pametīs iestādes līdzšinējā direktore Astra Bukulīte.

Viņa klāstīja, ka Rīgas Medicīnas koledžu no 2010.gada vada Bukulīte, kura šajā amatā pavadījusi maksimālo pieļaujamo amata ieņemšanas laiku.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.