Sākums » Farmācija » Maijā gandrīz 200 aptiekās bez maksas varēs izmērīt asinsspiedienu
Maijā gandrīz 200 aptiekās bez maksas varēs izmērīt asinsspiedienu

Maijā gandrīz 200 aptiekās bez maksas varēs izmērīt asinsspiedienu

Akcijā “Maijs – hipertensijas mēnesis” gandrīz 200 aptiekās visā Latvijā varēs bez maksas izmērīt asinsspiedienu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Akciju rīko biedrība “Parsirdi.lv” sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību, Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrību, Latvijas Farmaceitu biedrību un vadošajiem aptieku tīkliem – “Apotheka”, “Benu aptieka”, “Euroaptieka”, “Mana Aptieka” un “Mēness aptieka”, lai pievērstu uzmanību vienam no biežākajiem insulta un infarkta cēloņiem – augstam asinsspiedienam jeb arteriālajai hipertensijai.

Akcijas laikā iedzīvotāji aicināti izmērīt asinsspiedienu gandrīz 200 aptiekās visā Latvijā un saņemt farmaceitu ieteikumus augsta asinsspiediena profilaksei un ārstēšanai, kā arī iegūt bezmaksas informatīvos materiālus.

Maijā plānotas arī izglītojošas akcijas skolās, kuru mērķis ir ar jauniešu palīdzību uzrunāt vecākus un vecvecākus, mudinot izmērīt asinsspiedienu un rīkoties. Tāpat akcijas laikā ikvienam interesentam būs iespēja iepazīt un lejuplādēt jaunu mobilo aplikāciju asinsspiediena kontrolēšanai latviešu valodā “MyBPControl” – “Mans asinsspiediens”.

Pēc Pasaules Veselības Organizācijas datiem, visā pasaulē ir vismaz 1,2 miljardi cilvēku, kas slimo ar hipertensiju, no tiem ik dienu hipertensijas izraisītu komplikāciju dēļ mirst desmit miljoni. Tiek lēsts, ka līdz 2025.gadam hipertensijas pacientu skaits pieaugs un sasniegs 1,56 miljardus.

Biedrība “Parsirdi.lv” norāda, ka arī Latvijas iedzīvotāji nav pasargāti no hipertensijas un tās sekām, jo Latvijā vairāk nekā 700 000 cilvēku ir paaugstināts asinsspiediens. “Augsta asinsspiediena profilaksē būtiska loma ir veselīgam dzīvesveidam, taču arī stress vai liela darba slodze var paaugstināt asinsspiedienu gados jauniem cilvēkiem, tāpēc arī tad, ja ievērojat veselīgu dzīvesveidu un nav nekādu būtisku slimības simptomu, vismaz reizi gadā ieteicams izmērīt asinsspiedienu un konsultēties ar savu ārstu,” stāsta biedrības vadītāja Inese Mauriņa.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.