Sākums » Interesanti » Maija žurnālā “Materia Medica” – roku higiēna un ekzēmas risks Covid-19 pandēmijā, vakcīnu blaknes, nozares personības
Maija žurnālā “Materia Medica” – roku higiēna un ekzēmas risks Covid-19 pandēmijā, vakcīnu blaknes, nozares personības

Maija žurnālā “Materia Medica” – roku higiēna un ekzēmas risks Covid-19 pandēmijā, vakcīnu blaknes, nozares personības

2021. gada “Materia Medica” maija numurā tālākmācības testu ietvaros apskatām jautājumus, kas skar roku higiēnu, ekzēmas risku un profilaksi Covid-19 pandēmijas laikā. Tālākmācības testos iekļauts arī materiāls par to, kā veicināt statīnu pareizu lietošanu.

Medicīnas lappusēs piedāvājam vairāk uzzināt par vīrusu izraisītu rinosinusītu primārā un sekundārā aprūpē un GLP-1 analogu darbības raksturojumu.

Rubrikā “Kolēģi sporto” Aigars Eniņš intervē farmaceitu Mārtiņu Strahu, kura sirdslieta ir basketbols, bet sadaļā “Intervija” šoreiz ir īpašs viesis – daudziem Latvijas farmaceitiem labi pazīstamais profesors Eduards Tarasevičs no Lietuvas.

Vēstures nodaļā ārsts Pēteris Apinis farmaceitiem sagatavojis materiālu par izciliem latviešu farmaceitiem Jāni Kupci un Robertu Kupci – par viņu veiktajiem minerālūdeņu un tautas dziedniecības pētījumiem.

Infografika “Vakcīnu blaknes. Kā rīkoties?” palīdzēs atpazīt Covid-19 vakcīnu blaknes un atšķirt tās no Covid-19 slimības simptomiem.

Vēl šomēnes lasiet par aktuāliem notikumiem nozarē Latvijā un pasaulē,  īpašiem jubilāriem, apbalvojumu saņēmējiem un mūžībā aizgājušajiem, kā arī par to, kā farmāciju, aptiekas un farmaceitus redz sociālā tīkla Twitter lietotāji.

Arī 2021. gadā viens žurnāla eksemplārs bez maksas nonāk ikvienā aptiekā Latvijā. Ja vēlaties pasūtināt vēl vienu eksemplāru vai žurnālu saņemt personīgi sev, sazinieties ar Medikamentu informācijas centru pa tālruni 67821245 vai e-pastu mic@mic.lv. Ja nesaņemat žurnālu vai ir radušās kādas neskaidrības, arī tad, lūdzu, ziņojiet Medikamentu informācijas centram.

Aizraujošu lasīšanu un izziņas prieku! Dalieties ar mums savās pārdomās par to, kas jums žurnālā šķiet vērtīgs un noderīgs!

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.