Sākums » Farmācija » Mainīta medikamenta “Remdesivir” glabāšanas kārtība
Mainīta medikamenta “Remdesivir” glabāšanas kārtība

Mainīta medikamenta “Remdesivir” glabāšanas kārtība

30. decembrī Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK) lēma mainīt medikamenta “Remdesivir” uzglabāšanas kārtību, kā arī noteica prasības vakcinācijas kabinetu izveidei slimnīcās. Vienlaikus pieņemts arī lēmums, ka vēl līdz 10. janvārim iedzīvotājiem Covid-19 analīzes būs iespējams nodot arī bez ārsta nosūtījuma, ja ir parādījušies slimības simptomi.

Šobrīd medikamentu “Remdesivir” uzglabā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, un nepieciešamības gadījumā pēc ārstu konsīlija lēmuma medikaments tiek izsniegts reģionālajām slimnīcām Covid-19 pacientu ārstēšanai. Turpmāk, lai atvieglotu loģistiku, daļā reģionālo slimnīcu uz vietas varēs glabāties medikaments 1-2 pacientu ārstēšanai, bet tāpat kā līdz šim būs nepieciešams ārstu konsīlija lēmums, lai šo terapiju pielietotu. Jāņem vērā, ka šo medikamentu izmanto tikai noteiktos gadījumos, lai tam būtu vēlamais efekts.

Tas nozīmē, ka jau 30. decembrī Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca izsniedz medikamenta “Remdesivir” rezerves divu pacientu ārstēšanai Rēzeknes slimnīcai un Liepājas reģionālajai slimnīcai, kā arī rezerves viena pacienta ārstēšanai Daugavpils reģionālajā slimnīcā un Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā. Savukārt Jelgavas pilsētas slimnīca, Jēkabpils reģionālā slimnīca un Vidzemes slimnīca minēto medikamentu saņems pēc tam, kad par tā nepieciešamību pacientam būs lēmis ārstu konsīlijs. Šāds sadalījums noteikts atbilstoši Covid-19 pacientu skaitam un slimnīcu teritoriālajam izvietojumam, ziņo Veselības ministrija.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.