Sākums » Farmācija » “Materia Medica” gada pirmajā numurā – zāļu deficīts Latvijā un pasaulē
“Materia Medica” gada pirmajā numurā – zāļu deficīts Latvijā un pasaulē

“Materia Medica” gada pirmajā numurā – zāļu deficīts Latvijā un pasaulē

Šī gada pirmajā žurnāla “Materia Medica” numurā, kas savus lasītājus sasniedza janvāra beigās, piedāvājam plašu apskatu par šobrīd visu pasauli satraucošo zāļu pieejamības jeb precīzāk – trūkuma – jautājumu. Kāpēc trūkst antibiotiku un pretiekaisuma zāļu? Kas izraisījis šo medikamentu deficītu? Kā farmaceitam un pacientam rīkoties situācijā, kad nepieciešamās zāles aptiekā nav pieejamas? Atbildes uz šiem un citiem ar šo tēmu saistītiem jautājumiem meklējiet žurnālā.

Šajā numurā piedāvājam rakstus par urīnceļu infekcijām un to farmakoterapiju, alumīnija līdzekļu lietošanu hiperhidrozes gadījumā, kā arī pētījumu par vīna, šokolādes un kafijas ietekmi uz cilvēka veselību un materiālu par dabiskajiem un mākslīgajiem saldinātājiem.

Šoreiz aicinām uzzināt arī jaunumus farmācijas industrijas ētikā un kopā ar mums atzīmēt Latvijas Universitātes Rīgas 1. medicīnas koledžas 120 gadu jubileju. Tāpat piedāvājam intervijas ar kolēģiem, ziņas no visas pasaules, ieskatu vēsturē, atklājot karā lietotos narkotiskos un psihotropos medikamentus.

Arī šomēnes var risinātt krustvārdu mīklu un piedalīties balvu izlozē!

Arī šajā gadā viens žurnāla eksemplārs bez maksas nonāks ikvienā aptiekā Latvijā. Ja vēlaties pasūtināt vēl vienu eksemplāru vai žurnālu saņemt personīgi sev, sazinieties ar Medikamentu informācijas centru pa tālruni 67821245 vai e-pastu mic@mic.lv. Ja nesaņemat žurnālu vai ir radušās kādas neskaidrības, arī tad, lūdzu, ziņojiet Medikamentu informācijas centram.

Aizraujošu lasīšanu un izziņas prieku 2023. gadā!

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*