Sākums » Jaunākie raksti » Mediķu arodbiedrība rosina atjaunot darba grupu turpmākai mediķu atalgojuma palielināšanai

Mediķu arodbiedrība rosina atjaunot darba grupu turpmākai mediķu atalgojuma palielināšanai

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) rosina atjaunot darba grupu mediķu atalgojuma jautājumu pārrunāšanai, lai runātu par turpmāku tā palielināšanu. Ar šādu priekšlikumu šodien, 13. martā, Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē nācis klajā LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Pēc Kera paustā, šogad panāktais palielinājums ir pirmais solis, lai sasniegtu adekvātu mediķu atalgojumu, tomēr mērķis ir sasniegt jau pirms vairākiem gadiem mediķiem apsolīto atalgojumu, kas būtu vienāds ar divām vidējām algām valstī.

Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Āris Kasparāns norādījis, ka arī, iesniedzot prioritātes nākamā gada budžetam, šī saraksta augšgalā būs finansējuma pieprasījums mediķu atalgojuma palielināšanai.

Jau vēstīts, ka veselības nozares finansējums šogad sasniegs 1,014 miljardus eiro, un 2018.gada veselības nozares budžeta palielinājums par 194 miljoniem ir lielākais veselības nozares palielinājums pēc Latvijas neatkarības atgūšanas.

No papildu finansējuma teju puse novirzīta ārstniecības personu darba samaksas palielināšanai. Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību vidējā ārstu un funkcionālo speciālistu darba samaksa tarifā palielināta no 859 eiro līdz 1125 eiro mēnesī, ārstniecības un pacientu aprūpes personas un funkcionālo speciālistu asistentiem no 537 eiro līdz 675 eiro mēnesī, bet ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām – no 400 eiro līdz 450 eiro mēnesī.

Stacionārajā sektorā strādājošajām ārstniecības personām paredzēts lielāks darba samaksas palielinājums, ņemot vērā obligātās piemaksas par diennakts darba režīma nodrošināšanu, kā arī normālā pagarinātā darba laika pakāpenisku atcelšanu, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.