Sākums » Jaunākie raksti » Mediķu arodbiedrības protesta akcijā pie valdības nama pulcējas ap 500 cilvēki

Mediķu arodbiedrības protesta akcijā pie valdības nama pulcējas ap 500 cilvēki

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīkotajā protesta akcijā pie Ministru kabineta otrdien tika pulcējušies ap 500 cilvēki, novēroja aģentūra LETA.

Protesta akcijas dalībnieki pārstāvēja dažādas ārstniecības profesijas – viņu vidū bija ārsti, māsas, māsu palīgi, atbalsta personas, sanitāri un citi profesiju pārstāvji. Protestētāji bija visai klusi un turēja plakātus, piemēram, “Līdz vēlēšanām solījumi, pēc vēlēšanām – amnēzija!”, “Pavļut, nav labi!”, “Labi deputāta kungs, 1/3 aizšuju… pārējo vēlāk! Daļu instrumentu izmantojam… pārējo tad vēlāk! Daļēji jau narkozi iedevām… pārējo tad vēlāk!”.

Tāpat pie valdības ēkas ir izvietotas četras ar baltiem palagiem apklātas nestuves un balti krusti pie tām.

Protesta akcija norit paralēli LVSADA pieteiktajam mediķu divu dienu streikam, kurā bija apņēmušies piedalīties ap 300 nozarē strādājošie.

20.septembrī LVSADA padome pieņēma lēmumu rīkot divu dienu veselības nozares brīdinājuma streiku un protesta akciju pie valdības nama. Organizācijas skatījumā, tā meklējusi kompromisu un kopš 2021.gada rudens izlīgšanas sarunās ar Veselības ministriju (VM) vairākkārt mīkstinājusi sākotnējās streika prasības. Patlaban esot palikusi tikai viena prasība – LVSADA uzstāj, ka saskaņā ar MK iepriekš lemto ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem būtu jāsaņem vismaz 1862 eiro, ārstniecības un pacientu aprūpes personām un funkcionālo speciālistu asistentiem – vismaz 1117 eiro, bet ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām – vismaz 745 eiro.

Atbilstoši minētajai prasībai valsts garantētajai vidējai darba samaksai 2022.gada otrajā pusē būtu jāsasniedz 2048 eiro pirms nodokļu samaksas ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem, 1229 eiro ārstniecības un pacientu aprūpes personām un funkcionālo speciālistu asistentiem un 820 eiro ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām.

LVSADA atgādina, ka saskaņā ar 2017.gadā apstiprināto MK rīkojumu 2023.gadā valsts garantētajai mēneša vidējai darba samaksai bija jāsasniedz 2327 eiro ārstiem, 1396 eiro – māsām, vecmātēm, ārstu palīgiem un 931 eiro – māsu palīgiem. Kopumā mediķu prasības šogad izmaksātu ap 30 miljoniem eiro.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.