Sākums » Farmācija » “Mēness aptieku” īpašnieki vēlas paplašināt aptiekās atļauto pakalpojumu klāstu
“Mēness aptieku” īpašnieki vēlas paplašināt aptiekās atļauto pakalpojumu klāstu
Foto - no MIC arhīva.

“Mēness aptieku” īpašnieki vēlas paplašināt aptiekās atļauto pakalpojumu klāstu

Aptieku tīkla “Mēness aptieka” īpašnieku holdings AS “Repharm” piedāvā paplašināt aptiekās atļauto pakalpojumu klāstu, piemēram, ar kosmetologa konsultācijām un vakcinācijas kabineta pakalpojumiem, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA. Kā aģentūrai paudis “Repharm” ģenerāldirektors Dins Šmits, paplašinot aptiekās pieejamos pakalpojumu klāstu, būtu iespējams pilnvērtīgi izmantot patlaban nepilnvērtīgi izmantotos Latvijas aptieku resursus.

“Aptiekas ir iestādes, kuras var vadīt tikai profesionāli farmaceiti, līdz ar to nav pamata bažām, ka aptiekās atļauto pakalpojumu loka paplašināšana varētu būt bīstama klientiem. Diemžēl pagaidām valsts noteikto ierobežojumu dēļ Latvijā aptiekas nodarbojas tikai ar zāļu tirgošanu,” norādījis Šmits.

Holdingā ietilpstošo uzņēmumu AS “Recipe Plus” un “Mēness aptiekas” pārvaldošā uzņēmuma AS “Sentor Farm aptiekas” valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Juskovecs atzīmējis, ka uzņēmuma piedāvājums veikt izmaiņas noteikumos par aptieku darbību patlaban nav guvis atbalstu.

“Aptiekas drīkst sniegt tikai tādus papildu pakalpojumus kā svara vai ķermeņa masas indeksa, holesterīna un triglicerīdu līmeņa noteikšana, pulsa un asinsspiediena, kā arī glikozes līmeņa noteikšana asinīs ar glikometru. Visus šos pakalpojumus mēs veicam, turklāt daudzviet bez maksas. Diemžēl mūsu ierosinājums mainīt noteikumus, ļaujot aptiekās darīt vairāk, pagaidām nav atbalstīts. Mēs piedāvājam atļauto pakalpojumu klāstu papildināt ar kosmetologa konsultācijām, detalizētām farmaceita konsultācijām kā valsts apmaksātu pakalpojumu, vakcinācijas kabinetu piedāvājumu daļā aptieku, kā arī citiem pakalpojumiem, kurus pacienti uzskatītu par nepieciešamiem,” skaidrojis Juskovecs.

Kā uzsvēris Šmits, “Repharm” mērķis ir panākt pēc iespējas lielāku sadarbību starp ārstiem un farmaceitiem, lai jebkura terapeitiskā procesa laikā pacienti tiktu rūpīgi vadīti, aktīvi iesaistoties abiem šiem profesionāļiem.

“Svarīgi ir, lai pacienta lēmumā par ārstēšanās izvēli maksimāli piedalītos speciālisti. Tādēļ “Mēness aptieka” biznesa modelis ir orientēts uz kompetentu un izsmeļošu farmaceita konsultāciju sniegšanu sadarbībā ar ārstiem, nevis iegādāto medikamentu daudzuma atlaidēm,” uzskata Šmits.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.