Sākums » Jaunākie raksti » Meņģelsone: Covid-19 vakcīnu piegāžu līgumu nosacījumu izmaiņas ES dalībvalstis atsevišķi ietekmēt nevar

Meņģelsone: Covid-19 vakcīnu piegāžu līgumu nosacījumu izmaiņas ES dalībvalstis atsevišķi ietekmēt nevar

Sarunas par Covid-19 vakcīnu piegāžu līguma nosacījumu izmaiņām ir risināmas Eiropas Komisijas līmenī un dalībvalstis atsevišķi tās panākt nevar, pēc tikšanās ar Latvijas pastāvīgās pārstāves Eiropas Savienībā (ES) vietnieku Mārtiņu Kreitu sacīja veselības ministre Līga Meņģelsone.

Lai arī Covid-19 pandēmija iet mazumā, Latvija turpina pret šo infekciju saņemt vakcīnas, kas bija pasūtītas vēl laikā, kad valdīja liela neziņa par saslimšanu kā tādu un vakcīnu pieejamību pret to. Tā rezultātā valstij veidojas lieli vakcīnu uzkrājumi, pēc kuriem nav pieprasījuma.

Tikšanās laikā tika pārrunāti aktuālie jautājumi veselības jomā, kas tiek risināti ES līmenī. Sarunas laikā ministre uzsvēra ne tikai Latvijai, bet arī citām ES dalībvalstīm svarīgo jautājumu par līgumu pārskatīšanas nepieciešamību ar ražotājiem par vakcīnu pret Covid-19 piegādēm.

Meņģelsone uzsvēra, ka sarunas par līguma nosacījumu izmaiņām ir risināmas EK līmenī un dalībvalstis atsevišķi tos nevar ietekmēt. Tādēļ, apzinoties ražotāju ieinteresētību nezaudēt līgumos paredzēto samaksu no dalībvalstu puses, būtiski būtu panākt vienošanos ar ražotājiem vai nu par piegāžu termiņa pagarinājumu vai vienoties par citu, piemēram, inovatīvu onkoloģijas medikamentu piegādi, kas tik ļoti nepieciešami, lai glābtu dzīvības.

Tikšanās laikā Kreitus atzīmēja arī tuvākās Eiropas Savienības veselības ministru padomes sanāksmes, kas norisināsies šī gada 14.martā Briselē un 13. jūnijā Luksemburgā. Šajos formātos paredzēts apspriest zāļu un medicīnas ierīču pieejamību, regulu par Eiropas veselības datu telpu un citus jautājumus.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*