Sākums » E-veselība » Čakša sola, ka divu mēnešu laikā e-veselība mediķiem kļūs par palīgu, nevis šķērsli
Čakša sola, ka divu mēnešu laikā e-veselība mediķiem kļūs par palīgu, nevis šķērsli
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Čakša sola, ka divu mēnešu laikā e-veselība mediķiem kļūs par palīgu, nevis šķērsli

Divu mēnešu laikā e-veselības sistēma kļūs par “palīgu, nevis šķērsli” mediķiem, solījusi veselības ministre Anda Čakša.

Viņa atzinusi, ka nav apmierināta ar to, kādā ātrumā e-veselības sistēma strādā, īpaši tāpēc, ka pagājuši jau četri mēneši, kopš e-veselības sistēmas obligātās lietošanas sākuma.

Vienlaikus ministre norādījusi, ka patlaban visi spēki tiekot veltīti tam, lai uzlabotu e-veselības ātrdarbību, kas ir īpaši svarīgi, jo no nākamā gada 1.janvāra sāks darboties valsts veselības apdrošināšanas sistēma, kurā tieši e-veselība būs tā, kas nošķirs tos, kuriem pienākas valsts apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi, no tiem, kuriem par pakalpojumiem būs jāmaksā.

Čakša uzsvērusi, ka Veselības ministrijai (VM) ir skaidrs, kas vēl jādara, lai uzlabotu e-veselības darbību – patlaban tiek palielinātas jaudas, turklāt eksperti “strādā dienu un nakti”. Sistēmas darbības uzlabošanai piesaistīti arī starptautiski eksperti, kuri strādā ar lielām sistēmām. “Iedomājieties sistēmu, kas izplānota pirms desmit gadiem, pilnīgi uz citiem domāšanas ātrumiem, uz citiem apjomiem [..], līdz ar to mēs ļoti daudz lietas adaptējam,” paudusi Čakša.

Runājot par iespējamajiem ģimenes ārstu protestiem, Čakša norādījusi, ka VM ir ciešā kontaktā ar ģimenes ārstiem un uzklausa ārstu iebildumus. VM esot vesels saraksts ar darbiem, kurus ieteikuši ģimenes ārsti un slimnīcas. Arī pati ministre aktīvi iesaistoties e-veselības sistēmas darbības uzlabošanas labāko risinājumu meklēšanā.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*