Sākums » Jaunākie raksti » Ministrs: Veselības nozares finansējumam pēc trīs gadiem jāpieaug līdz 2,5 miljardiem eiro
Ministrs: Veselības nozares finansējumam pēc trīs gadiem jāpieaug līdz 2,5 miljardiem eiro
Foto: Paula Čurkste/LETA

Ministrs: Veselības nozares finansējumam pēc trīs gadiem jāpieaug līdz 2,5 miljardiem eiro

Veselības nozares finansējumam tuvāko trīs gadu laikā jāpieaug līdz 2,5 miljardiem eiro, intervijā Latvijas Radio pauda jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Viņš sacīja, ka nākamā gada budžets veselības nozarei būs lielāks par aizejošā gada finansējumu, un tas ļaus virzīties uz minēto mērķi – 2,5 miljardi pēc trīs gadiem. Šogad veselības nozares budžets ir ap 1,8 miljardiem eiro.

Abu Meri uzsvēra, ka viņa izredzes panākt uzlabojumus nozarē būs lielā mērā atkarīgas no spējas sadarboties gan ar pašiem mediķiem, gan kolēģiem valdībā. Jaunais ministrs arī plānojot sarunu ar iepriekšējo veselības ministri Līgu Meņģelsoni.

Starp Abu Meri prioritātēm ir gan medikamentu cenu politikas sakārtošana un kompensējamo medikamentu klāsta paplašināšana, gan veselības aprūpē strādājošo atalgojuma sistēmas iedzīvināšana, gan ģimenes ārstu institūta stiprināšana, gan arī efektīvas un plaši funkcionējošas e-veselības sistēmas radīšana.

Runājot par e-veselību, Abu Meri atzina, ka pašreizējā sistēma ir nepieņemama, tāpēc, visticamāk, būtu jārada kaut kas pilnīgi jauns, kas nodrošinātu arī lielāku pacienta ārstēšanā ieguldītā finansējuma plūsmas caurspīdīgumu.

Kā ziņots, Abu Meri par veselības ministru tika apstiprināts pirms nedēļas notikušajā Saeimas balsojumā par uzticības izteikšanu jaunajai Evikas Siliņas (JV) valdībai.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*