Sākums » Farmācija » Ministru kabinets apstiprinājis izmaiņas farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikācijas kārtībā
Ministru kabinets apstiprinājis izmaiņas farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikācijas kārtībā

Ministru kabinets apstiprinājis izmaiņas farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikācijas kārtībā

Ar 2019. gada 15. martu spēkā stājušies grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos Nr. 290 “Farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikātu izsniegšanas, pārreģistrācijas un anulēšanas kārtība”, ziņo Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB).

Svarīgākās izmaiņas un precizējumi:

  1. Iesniedzot dokumentus sertifikācijai vairs nav nepieciešama izziņa par veselības stāvokli, tās vietā farmaceiti paraksta apliecinājumu par savu atbilstību Farmācijas likuma 58. panta 1.daļas 2. un 3. punktā minētajām prasībām.
  2. Nav nepieciešams iesniegt personu apliecinoša dokumenta kopiju.
  3. Atkārtotas sertifikācijas gadījumā iesniedzamajai darba devēja izziņai jāaptver pēdējo piecu gadu laika periods.
  4. Precizētas Sertifikācijas komisijas darbības sertifikāta anulēšanai, ja sertificējamā persona ir mirusi.
  5. No sertificētā farmaceita apliecības-piespraudes ir svītrots personas kods.

Jaunā MK noteikumu redakcija skatāma šeit: https://likumi.lv/doc.php?id=207399

LFB Farmaceitu profesionālās kvalifikācijas Sertifikācijas komisija informē, ka LFB vietnē pieejamā aktuālā informācija par sertifikācijas procedūrām un dokumentiem atbilstoši izmaiņām MK noteikumos tiks precizēta tuvākajā laikā.

Grozījumi pēc būtības nemaina līdzšinējo procedūru, tikai aktualizē un precizē atsevišķas normas, novērš normatīvo aktu dublēšanos, mazina administratīvo slogu farmaceitam un ievēro Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/679 (27.04.2016.) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula).

Ar šiem grozījumiem tiek novērstas praksē konstatētās normatīvā akta nepilnības, kā arī ieviestas aktuālas tiesību normas – atcelta prasība pēc pases kopijas iesniegšanas, ieviests farmaceita apliecinājums, precizēts farmaceita profesionālās darbības termiņš, sertifikācijas komisijas rīcība sertificēta farmaceita nāves gadījumā, lēmuma pieņemšanas un apstrīdēšanas kārtība, terminoloģija un farmaceita piespraudes informatīvais saturs, norāda LFB.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.