Sākums » Jaunākie raksti » Mūrmane-Umbraško nepiekrīt rotācijai uz VI un uzraksta atlūgumu

Mūrmane-Umbraško nepiekrīt rotācijai uz VI un uzraksta atlūgumu

Bijusī Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško nav piekritusi aizrotēšanai uz Veselības inspekciju un uzrakstījusi atlūgumu, žurnālistiem pavēstījis veselības ministrs Daniels Pavļuts. Rīkojumu par Mūrmanes-Umbraško pārcelšanu zemākā amatā Pavļuts parakstījis trešdien.

Saistībā ar konstatētajām problēmām pērn veiktajos vakcīnu pret Covid-19 iepirkumos, pret Mūrmani-Umbraško tika ierosināta disciplinārlieta, un tās izmeklēšanas rezultātā 2021. gada 7. aprīlī pieņemts lēmums piemērot disciplinārsodu – rājienu. Kā portālu www.farmacija-mic.lv informēja Daina Mūrmane-Umbraško, publiski izplatītajā informācijā bija pausts, ka dienesta izmeklēšanai un disciplinārlietai sekojusi pazemināšana amatā, taču šāda informācija neatbilstot patiesībai. Kā uzsvēra Mūrmane-Umbraško, viņai neesot piemērots disciplinārsods – pazemināšana amatā.

„Iniciatīva pārcelt mani citā amatā ir veselības ministra personiska iniciatīva, kas līdz 8.aprīļa preses konferences brīdim man ir izteikta vienīgi mutvārdos privātā sarunā. Ne dienesta pārbaudes, ne disciplinārlietas ietvaros šāds lēmums nav pieņemts, tādēļ informācija par manu amata zaudēšanu vai pazemināšanu amatā ir nepatiesa,” portāla www.farmacija-mic.lv redakcijai norādīja Mūrmane-Umbraško.

Neskatoties uz to, iecerēts, ka 20.aprīlī darbu Veselības ministrijas valsts sekretāra amatā sāks Veselības inspekcijas vadītāja Indra Dreika, paredz Pavļuta virzītais Ministru kabineta rīkojuma projekts. Kā aģentūra LETA noskaidroja Veselības ministrijas, minēto rīkojuma projektu Pavļuts virzīs izskatīšanai tuvākajā valdības sēdē.

Nepieciešamība iecelt jaunu VM valsts sekretāru radās pēc ministra lēmuma līdzšinējo valsts sekretāri Mūrmani-Umbraško pārcelt darbā Veselības inspekcijā.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.