Sākums » Farmācija » Mūžībā devies farmaceits, RSU Farmācijas fakultātes profesors Juris Rotbergs
Mūžībā devies farmaceits, RSU Farmācijas fakultātes profesors Juris Rotbergs

Mūžībā devies farmaceits, RSU Farmācijas fakultātes profesors Juris Rotbergs

7. jūnijā mūžībā devās farmaceits, ilggadējs Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes profesors, Latvijas Farmaceitu biedrības biedrs Juris Rotbergs (1938.-2021.).

Lielisks kolēģis ar gaišu galvu, nav sevi nekad virzījis priekšplānā, bet vienmēr uzklausījis, devis padomus, ļoti inteliģents – tā par viņu saka citi cilvēki. Arī studentu vidū docētājs bija atzīts, jo allaž bija labā omā un nekad neatteica jautātājam ziedot laiku.  Darbojies  arī  kā Farmaceitu  profesionālās kvalifikācijas eksāmenu komisijas loceklis.

1956. gadā absolvējis Rīgas 1. vidusskolu, bet 1961. gadā – Rīgas medicīnas institūtu. No 1962. līdz 1972. gadam strādājis Latvijas Universitātē, Organiskās ķīmijas katedrā, kur pārraudzījis laboratorijas eksperimentus un studentu projektus.

No 1972. līdz 1974. gadam J. Rotbergs strādāja par pētnieku Latvijas Mikrobioloģijas institūtā. Vēlāk lasīja lekcijas topošajiem farmaceitiem organiskajā, farmācijas un medicīniskajā ķīmijā Rīgas Stradiņa universitātē.

Juris Rotbergs sirdī bija īstens farmaceits un interesi par šo nozari nodevis arī meitai Lindai.

 

Latvijas Farmaceitu biedrība un Medikamentu informācijas centrs dziļā cieņā noliec galvu, Juri Rotbergu mūžībā pavadot, un izsaka patiesu līdzjūtību viņa tuviniekiem.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.