Sākums » Jaunākie raksti » Mūžībā devusies ilggadēja farmācijas studiju docētāja Venta Šidlovska
Mūžībā devusies ilggadēja farmācijas studiju docētāja Venta Šidlovska

Mūžībā devusies ilggadēja farmācijas studiju docētāja Venta Šidlovska

Agrā sestdienas rītā – 2022. gada 4. jūnijā – mūžībā aizgājusi ilggadēja farmācijas studiju docētāja Venta Šidlovska.

Šidlovska dzimusi 1943. gada 17. martā Rīgā. 1962. gadā absolvējusi Rīgas Medicīnas institūta Farmācijas fakultāti. 1969.-1972. gadā mācījusies mērķa aspirantūrā Pjatigorskas Farmaceitiskajā institūtā. 1976. gadā ieguvusi Farmācijas zinātņu kandidāta grādu. 1993. gadā Farmācijas zinātņu kandidāta grāds pielīdzināts Latvijas farmācijas doktora grādam – Dr. pharm.

No 1993. gada līdz pat pēdējam dzīves brīdim V. Šidlovska bija Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) Zāļu formu tehnoloģijas katedras docētāja. Pirms tam – 1973.-1993. gadā – bijusi asistente Rīgas Medicīnas institūta un Latvijas Medicīnas akadēmijas Zāļu formu tehnoloģijas katedrā. 1967.-1969. gadā V. Šidlovska bijusi Rīgas Medicīnas institūta Zāļu formu tehnoloģijas katedras vecākā laborante. 1966.-1967. gadā strādājusi par laboranti Rīgas Medicīnas institūta Zāļu formu tehnoloģijas katedrā.

Ilgajās darba gaitās izaudzinātas vairākas farmaceitu paaudzes, sniedzot stundentiem zināšanas aptiekas zāļu formu tehnoloģijā, farmācijas vēsturē, kā arī par specifiskām zāļu formām, veselības aprūpes preču zinībām un dziednieciskiem minerālūdeņiem un dūņām. Viņa vadījusi arī 37 studentu maģistra darbus, veikusi pētījumus par Latvijas aptieku vēsturi, piedalījusies kongresos un konferencēs un publicējusi vairāk kā 150 publikāciju.

Sirdij vistuvākā tēma V. Šidlovskai vienmēr bijusi vēsture, tāpēc likumsakarīgi, ka 2005. gadā ar vairāku farmācijas uzņēmumu, aptieku un farmaceitu atbalstu tika izdota Ventas Šidlovskas un līdzautoru Baibas Mauriņas, Valda Pirsko un Ilzes Smiltenas sarakstītā grāmata “Senās Rīgas aptiekas”.

V. Šidlovska saņēmusi arī Grindeļa medaļu un 1991. gada barikāžu dalībnieku Piemiņas zīmi.

Atvadīšanās no pasniedzējas notiks ceturtdien, 9.jūnijā plkst.14.00 no Rīgas Krematorijas Lielās zāles, Varoņu ielā 3A.

 

Latvijas Farmaceitu biedrība un Medikamentu informācijas centrs izsaka līdzjūtību Ventas Šidlovskas piederīgajiem un cieņā noliec galvu!

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.