Sākums » Jaunākie raksti » Nacionālā veselības dienesta direktors Labsvīrs pametīs amatu

Nacionālā veselības dienesta direktors Labsvīrs pametīs amatu

Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktors Edgars Labsvīrs pametīs amatu, nacionālo informācijas aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Sintija Gulbe.

Par savu lēmumu Labsvīrs paziņojis piektdien, 8. maijā. Pēdējo darbu dienestā viņš aizvadīs 31. maijā. NVD direktora pienākumus viņš sāka pildīt pērn 1. oktobrī. Kopš 2018. gada aprīļa viņš bija NVD direktora vietnieks veselības aprūpes administrēšanas jautājumos.

Pēdējā laikā NVD izpelnījies kritiku par Covid-19 krīzes laika aizsarglīdzekļu iepirkumiem. Iekšlietu ministrs uzdevis Valsts policijai organizēt resoriskās pārbaudes sākšanu saistībā ar gandrīz 900 000 eiro vērtu individuālo aizsarglīdzekļu iepirkumu no Ķīnas. Iepirkumu realizējis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests kā pasūtītājs, Nacionālais veselības dienests kā koordinējošā institūcija un SIA “GP Nord” kā piegādātājs.

Viens no iemesliem, kāpēc Labsvīrs nolēmis pamest amatu, ir publiski paustie pārmetumi par medicīnas masku piegādi jeb, pēc viņa vārdiem, “masku emocionālais terors”.

Ierēdnis žurnālistiem skaidrojis, ka nostrādājis dienestā divus gadus, bet neredzot vairs sevi valsts pārvaldē pēc pieciem gadiem. Viņa ieņemtais amats neesot “medusmaize, turklāt jābūt gataviem uzbrukumiem un zināmai emocionālai spriedzei”.

“Es atnācu ar zināšanu enerģijas principu un sapņu bagāžu un droši vien esmu to iztērējis. Vairs negribu iet mājās astoņos katru dienu, bet gribu turpināt izglītoties, bet to es nevaru savienot ar esošo darbu,” uzsvēris Labsvīrs.

Viņš uzskata, ka valstī bijusī krīze ar individuālo medicīnas aizsardzības līdzekļu piegādi ir novērsta, lai gan situācija vēl aizvien esot traģiska ar respiratoriem, halātiem un kombinezoniem.

“Attiecībā uz maskām. Mans lēmums, protams, ir saistīts ar to, un šis masku emocionālais terors ir pielicis punktu. Es nebūtu tik ātri aizgājis, taču mans lēmums nav pieņemts arī šodien un tikai saistībā ar maskām,” savu motivāciju skaidrojis iestādes vadītājs.

Labsvīrs skaidrojis, ka jau divus mēnešus “nevadot dienestu,” jo esot paralizēts ar masku jautājumu, kas savukārt liedz darīt daudz svarīgākas veselības nozarei nepieciešamas lietas.

Iestādes vadītājs nešaubās par Latvijai piegādāto masku atbilstību prasībām un vajadzībām. Viņš ir lūdzis veikt neatkarīgu laboratorisko pārbaudi kādā akreditētā laboratorijā Eiropā. Tas esot svarīgi ne tikai viņa reputācijai, bet arī mediķu mieram.

Tāpat viņš aicina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, Valsts policiju un Valsts kontroli pievērsties minētā jautājuma pētīšanai. Valsts kontrolei ir nosūtīti precizējumi, taču viņš nebūs pārsteigts, ja revidenti konstatēs “proceduālus trūkumus” un sniegs savus ieteikumus. Viņš piekrīt, ka ir tikai normāli, ja tiek pētīti iepirkumi, taču aicina to darīt neitrāli un “neiet no pozīcijām, ka ierēdņi pēc definīcijas ir zagļi un cūkas”.

Labsvīrs uzskata, ka viņa vadībā dienestam izdevies “salabot” attiecības ar ārstniecības iestādēm, izkustināt “tarifu jautājumu” un izveidot informācijas tehnoloģiju komandu.

“Zaudējums valsts pārvaldei un nozarei. Esmu pateicīga Edgaram par darbu, par radošumu, atvērtību jaunām idejām, labu dialogu ar NVD līgumpartnerim. Paldies un veiksmes turpmāk!” Labsvīra lēmumu komentējusi veselības ministre Ilze Viņķele.

Labsvīrs jau šā gada sākumā informējis veselības ministri, ka nolēmis beigt savas darba gaitas dienestā un gatavojoties pieņemt citus profesionālos izaicinājumus. Taču, sākoties ārkārtas situācijai, panākta abpusēja vienošanās, ka uz krīzes laika grūtāko posmu NVD viņš neatstās.

Labsvīrs uzskata, ka, tagad, kad valsts sākusi īstenot pirmos iziešanas soļus no ārkārtas situācijas, ir laiks “sardzes maiņai” un ar 31. maiju NVD vadītāja vietu viņš atstās.

“Kad no valsts pārvaldes aiziet tādi kā Edgars, viegli pārņem bezcerība, bezspēcība un skumjas par mums visiem. Komandai NMPD es solīju atbildēt par jebkuriem lēmumiem un problēmām, kas varētu rasties krīzē – viņi mani neatstāja toreiz, es viņus neatstāšu tagad. Līdz pārbaužu beigām,” piebildusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.