Sākums » Farmācija » Nākamnedēļ Čakša tiksies ar “Rigvir” kritiķiem un atbalstītājiem

Nākamnedēļ Čakša tiksies ar “Rigvir” kritiķiem un atbalstītājiem

3.oktobrī veselības ministre Anda Čakša organizēs tikšanos ar medikamenta “Rigvir” kritiķiem un atbalstītājiem, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Kā žurnālistiem paudusi Čakša, uz šo tikšanos viņa lūgusi Zāļu valsts aģentūru sagatavot prezentāciju par to, kādi ir nosacījumi, lai medikamentu reģistrētu, bet Nacionālo veselības dienestu – par valsts medikamentu kompensācijas nosacījumiem un iemesliem, kāpēc medikamenti tiek iekļauti kompensējamo zāļu sarakstā.

Uz tikšanos aicināti speciālisti, kas rakstīja Veselības ministrijai vēstuli par “Rigvir”, ārsti, kas izraksta šo medikamentu, “Rigvir” pārstāvji un arī citi sabiedrības pārstāvji, kas aktīvi iesaistījušies šajā diskusijā.

Pēc valdības sēdes Čakša žurnālistiem teikusi, ka tikai sarunā, nevis diskusijās sociālajos tīklos var atrisināt šo jautājumu. “Es aicinu nākt un runāt. Man ir svarīgi runāt par pētījumu bāzi, racionālām lietām,” piebildusi ministre.

Kā ziņots, vairākas ārstu profesionālās organizācijas gada sākumā prasījušas VM izvērtēt zāļu “Rigvir” atrašanos kompensējamo zāļu sarakstā un zāļu reģistrā, uzskatot, ka pierādījumi “Rigvir” efektivitātei ir nepietiekami. VM savu lēmumu par medikamenta “Rigvir” izņemšanu no kompensējamo medikamentu saraksta nav mainījusi, norāda LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.