Sākums » Jaunākie raksti » Nausēdas padomnieks: Narkotiku lietošana pusaudžu vidū Lietuvā ir kļuvusi par nacionālās drošības problēmu

Nausēdas padomnieks: Narkotiku lietošana pusaudžu vidū Lietuvā ir kļuvusi par nacionālās drošības problēmu

Narkotiku lietošana pusaudžu vidū vairs nav tikai nacionāla problēma, bet jau ir uzskatāma par nacionālās drošības apdraudējumu, pirmdien paziņoja Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas nacionālās drošības padomnieks Ķēstutis Budris.

Pēc Nausēdas tikšanās ar vairākiem ministriem un policijas priekšnieku Budris žurnālistiem teica, ka ir jāmaina skatījums uz narkotiku izplatības problēmu, jo “tā nav tikai nacionāla problēma, mēs varam jau teikt, ka tagad tā pārsniedz nacionālās drošības slieksni un mums uz to ir jāraugās tā”.

“Kad mēs risinām nacionālās drošības problēmas, mēs neizmantojam tikai flomāsterus, plīša lācīšus un zīmējumu konkursus vai kāda cita veida kampaņas, bet pielietojam arī stingrākus pasākumus, un turpmāk mums tie jāuztver kā pilnīga nepieciešamība,” klāstīja Nausēdas padomnieks, atzīstot, ka pašlaik Lietuvas valsts nekādā veidā nekontrolē pusaudžu narkomānijas problēmu.

“Vidējā līdz ilgtermiņā ar pienācīgām investīcijām – gan laika, gan resursu -, un kopienu iesaisti, citiem vārdiem sakot, ar pieeju no apakšas uz augšu mēs noteikti sasniegtu labākus rezultātus, bet īstermiņā mums nepieciešams lejupejošs risinājums,” Budris uzstāja.

Pašlaik Lietuvā nav detalizētas informācijas par narkotiku lietošanas izplatību pa reģioniem, vielām, tomēr “ir daudz datu, kas liecina, ka tendences ir negatīvas”, sacīja Lietuvas prezidenta padomnieks, piebilstot, ka gadu desmitiem īstenotās prevencijas programmas un kampaņas nedarbojas.

“Mēs nedarām to, kas ir nepieciešams, vai arī imitējam nepieciešamās darbības,” atzina Budris.

Avots: LETA, BNS

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*