Sākums » Farmācija » Neapstiprinās pretvīrusu medikamenta “lopinavirs-ritonavirs” efektivitāte attiecībā uz Covid-19 izraisītu smagu pneimoniju

Neapstiprinās pretvīrusu medikamenta “lopinavirs-ritonavirs” efektivitāte attiecībā uz Covid-19 izraisītu smagu pneimoniju

Pētījumā par pretvīrusu medikamentu, kurš būtu pieejams arī Latvijā, konstatēts, ka tas nepalīdz smagos pneimonijas gadījumos, mikroblogošanas vietnē “Twitter” informē Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis.

Testējot medikamentu ar nosaukumu “lopinavirs-ritonavirs” uz koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pacientiem, kam ir smagi simptomi, pētījumā konstatēts, ka preparāts nesniedz nekādu būtisku efektu.

Dumpis savukārt prognozē, ka joprojām pastāv cerība, ka tas darbosies uzsākot to lietot ātrāk, kas arī patlaban tiek pētīts. “Tātad joprojām jābalstās uz ierobežošanas stratēģiju,” secina infektologs.

Kā vēstīts, pagājušajā diennaktī Covid-19 apstiprināts vēl 15 cilvēkiem, tādējādi kopumā saslimušo skaits Latvijā sasniedzis 86.

Līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.