Sākums » Ārzemēs » Lielbritānijā neatkarīgo aptieku pakalpojumi – uzticamāki, bet dārgāki nekā ķēžu aptiekās
Lielbritānijā neatkarīgo aptieku pakalpojumi – uzticamāki, bet dārgāki nekā ķēžu aptiekās

Lielbritānijā neatkarīgo aptieku pakalpojumi – uzticamāki, bet dārgāki nekā ķēžu aptiekās

Lielbritānijas neatkarīgo aptieku klienti uzskata, ka šajās aptiekās saņemtās konsultācijas un padomi ir daudz uzticamāki nekā lielo uzņēmumu ķēžu aptiekās un lielveikalu aptiekās. Šādus datus uzrāda Lielbritānijas Neatkarīgo aptieku federācijas (Independent Pharmacy Federation, IPF) veiktais pētījums. Tomēr, tajā pašā laikā pacienti atzinuši, ka neatkarīgajās aptiekās zāles ir dārgākas un aptieku telpu iekārtojums nav pietiekami moderns.

Aptauja liecina, ka pacienti uzticas padomiem, ko sniedz farmaceits vietējā neatkarīgajā aptiekā, turklāt šo aptieku viņi uzskata par viegli pieejamu un ātri sasniedzamu. Turpretī farmaceiti lielveikalu vai ķēžu aptiekās novērtēti kā nepieejami.

Pētījumā interneta vidē piedalījušies 906 Lielbritānijas aptieku klienti. 600 no tiem reizi mēnesī izmanto neatkarīgās aptiekas pakalpojumus, bet 306 iepērkas lielveikala vai ķēžu aptiekās un neatkarīgajā aptiekā iegriežas ne biežāk kā reizi trijos mēnešos. Pētījumam tika izvēlētas astoņas mērķa grupas.

Neatkarīgo aptieku apmeklētāji vislielāko nozīmi piešķīruši aptiekas personālam – speciālistiem, recepšu zāļu izsniegšanas pakalpojumiem un attiecībām ar farmaceitu, turpretī lielveikalu un ķēžu aptieku klientus vairāk piesaistījis aptiekas izskats. Tāpat par neatkarīgo aptieku plusiem novērtēta to atrašanās vieta ģimenes ārsta prakses tuvumā un veiksmīgi izveidotas attiecības ar aptiekas klientiem.

Respondenti arī uzskata, ka, iepērkoties vietējā aptiekā, viņi atbalsta sava rajona “kopienu”, palīdzot tai, bet lielo uzņēmumu aptiekas uztvertas kā “mantkārīgas, bezpersoniskas organizācijas”. Aptieku telpu iekārtojums augstāk novērtēts lielveikalos un ķēžu aptiekās. Mazās, neatkarīgās aptiekas uztvertas kā nemodernas un “haotiskas”. Turklāt, aptaujātie aptieku klienti uzskata, ka neatkarīgajās aptiekās zāles ir dārgākas un preču sortiments – šaurāks. Pētījumā arī konstatēts, ka problēmas sagādā auto stāvvietu trūkums pie mazajām, neatkarīgajām aptiekām.

Lielbritānijas Neatkarīgo aptieku federācijas (IPF) prezidents Fins Makkols pārliecināts, ka pētījums palīdzēs neatkarīgo aptieku farmaceitiem uzlabot savu uzņēmējdarbību. Pētījuma rezultāti sniedz ieskatu problēmās, kas neatkarīgajām aptiekām būtu jārisina. Tie norāda uz šo uzņēmumu stiprajām un vājajām pusēm. Kā masu medijiem paudis Fins Makkols, pētījuma dati ļauj neatkarīgo aptieku īpašniekiem paskatīties uz savu biznesu ar svaigu skatu un ieraudzīt to, kas uzlabojams.

Pētījuma rezultāti prezentēti IPF gadskārtējā konferencē 23. martā.

 

Sagatavoja Elīna Badune

Ziņu avots: PJonline.com

 

 

Viens komentārs

  1. Mazās, neatkarīgās aptiekas uztvertas kā nemodernas un “haotiskas”. Turklāt, aptaujātie aptieku klienti uzskata, ka neatkarīgajās aptiekās zāles ir dārgākas un preču sortiments – šaurāks.

    Nu šausmas! 🙂

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.