Sākums » Jaunākie raksti » Nefrologu asociācijas prezidente: Labākai hroniskās slimības pacientu aprūpei nepieciešams kompensēt 50% no jaunāko medikamentu cenas

Nefrologu asociācijas prezidente: Labākai hroniskās slimības pacientu aprūpei nepieciešams kompensēt 50% no jaunāko medikamentu cenas

Labākai hroniskās slimības pacientu aprūpei nepieciešams kompensēt 50% no jaunāko un modernāko medikamentu cenas, noslēdzoties Nieru veselības nedēļai, aģentūrai LETA norādījusi Latvijas Nefrologu asociācijas prezidente Ieva Ziediņa.

Šodien, 27. maijā, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā seši nefrologi bez maksas pieņēma iedzīvotājus, un šo iespēju izmantoja arī cilvēki, kam jau bija veiktas analīzes un kas ilgi gaidījuši iespēju tikt pie nefrologa.

Ziediņa pauda, ka, kaut arī valsts apmaksā vizīti pie nefrologa, tas, cik ilgi jāgaida rindā, ir atkarīgs no ārstniecības iestādes, kurā pacients vēlas konsultēties, un arī no tā, pie kura ārsta viņš pieteicies. Atkarībā no šiem apstākļiem gaidīšana var ilgt no viena līdz sešiem mēnešiem. Viņasprāt, lai hroniskas nieru slimības pacientiem būtu vēl labāka aprūpe, to sekmētu jaunāko medikamentu pieejamība, piemēram, kompensējot 50% no to cenas. Tāpat ir nepieciešams palielināt vietu skaitu nefroloģijas rezidentūrā, lai būtu vairāk nefrologu un mazākas rindas.

Ziediņa, Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrības prezidents Kārlis Trušinskis un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Ainis Dzalbs informē, ka ar hronisku nieru slimību visā pasaulē slimo aptuveni desmitā daļa iedzīvotāju, konkrēti Latvijā tie ir 12 000 pacientu uz katriem 100 000 iedzīvotājiem.

Līdz ar to, lai izvairītos no novēlotas diagnostikas, ļoti svarīga ir ikgadējā vizīte pie ģimenes ārsta. Dzalbs uzsver, ka apmēram 90% no pacientiem ar hronisku nieru slimību nezina, ka viņiem tā ir. Viņš pastāstīja par Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas pilotprojektu bezmaksas testiem mikroalbumīnūrijas noteikšanai ne tikai cukura diabēta pacientiem, bet arī sirdzējiem ar citām saslimšanām, kas rada paaugstinātu risku hroniskas nieru slimības attīstībai, piemēram, pacientiem ar sirds mazspēju, paaugstinātu asinsspiedienu. Šī ekspresdiagnostikas metode ir ātrs veids, kā pieņemšanas laikā agrīni noteikt nieru slimību pacientiem reģionos, kur nav tuvumā ērti pieejamu laboratoriju.

Patlaban ģimenes ārsti aicināti pieteikties bezmaksas teststrēmeļu komplektam.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.