Sākums » Farmācija » No nākamā gada tiks uzlabota C hepatīta un HIV/AIDS pacientu ārstēšana
No nākamā gada tiks uzlabota C hepatīta un HIV/AIDS pacientu ārstēšana

No nākamā gada tiks uzlabota C hepatīta un HIV/AIDS pacientu ārstēšana

Šodien, 8.decembrī, Ministru kabineta (MK) sēdē apstiprināti grozījumi MK noteikumos Nr.899 “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”.

Grozījumi paredz, ka no 2016. gada 1. janvāra no valsts budžeta līdzekļiem tiks nodrošināta 100% medikamentu apmaksa valsts kompensējamām zālēm C hepatīta ārstēšanai līdzšinējo 75% vietā, ziņo Veselības ministrija (VM). Pacienta līdzmaksājums ar 75% kompensāciju mēnesī veido vidēji 300 eiro. Tik augsts līdzmaksājums bija nozīmīgs šķērslis, kādēļ pacienti neuzsāka terapiju (30% no tiem, kuriem ārstēšana būtu nepieciešama, to nevar atļauties) vai to pārtrauca (17% no ārstēšanu uzsākušajiem), skaidro VM.

Ņemot vērā to, ka šī infekcijas slimība ir pilnībā izārstējama, VM mērķis ir panākt pēc iespējas lielāka cilvēku skaita pilnīgu atveseļošanos, tai skaitā atbrīvošanos no C hepatīta vīrusa un tā izraisītajām sekām.

Tāpat no 2016. gada 1. janvāra tiks uzsākta HIV/AIDS pacientu ārstēšana agrākā slimības stadijā atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijām. Ātrāka ārstēšanas uzsākšana nozīmēs gan labākus atveseļošanās rezultātus HIV inficētajiem, gan mazākus valsts izdevumus veselības aprūpei kopumā, norāda VM.   Agrāka HIV ārstēšanas uzsākšana ir arī efektīgs profilakses pasākums, kas samazinās riskus sabiedrībai inficēties ar HIV.

No 2016. gada veselības nozarei papildus piešķirti 4,2 miljoni eiro, kas tiks novirzīti C hepatīta un HIV/AIDS pacientu ārstēšanas uzlabošanai.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Spriežot pēc apstiprināta rīkojuma, kompensācijas apmērs pacelts līdz 100% arī hroniskā B hepatīta diagnozēm (Izdarīt Ministru kabineta 2006. gada 31. oktobra noteikumos Nr.899 ”Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība” grozījumu un aizstāt 1. pielikuma 10.3.1. un 10.3.2.apakšpunktā ailē ”Kompensācijas apmērs (%)” skaitli ”75” ar skaitli ”100”)

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.