Sākums » Farmācija » No šodienas “Apotheka” piedāvā attālinātu recepšu zāļu iegādi
No šodienas “Apotheka” piedāvā attālinātu recepšu zāļu iegādi

No šodienas “Apotheka” piedāvā attālinātu recepšu zāļu iegādi

Saskaņā ar Veselības ministrijas (VM) rīkojumu ārkārtas stāvokļa laikā atļaut aptiekām nodrošināt arī recepšu medikamentu attālinātu iegādi – šādu iespēju jau no pirmdienas, 25.maija, piedāvā aptieku tīkls “Apotheka”. Medikamentus iespējams pasūtīt, zvanot pa tālruni, bet dzīvesvietā tos piegādās kurjers. Pakalpojums primāri paredzēts iedzīvotājiem, kuriem nepieciešami medikamenti, bet nav iespējas doties uz aptieku pašiem vai lūgt kādu citu to izdarīt savā vietā.

“Latvijas normatīvie akti līdz šim ir lieguši recepšu medikamentu tirdzniecību internetā, tāpēc tie bijuši pieejami tikai klātienē, aptiekā. Lai arī attālināta recepšu medikamentu pieejamības nodrošināšana ir sarežģīts un komplicēts process, jo jāievēro virkne nosacījumu un drošības pasākumu, kā arī jāievieš jauni tehniskie risinājumi, esam operatīvi reaģējuši, un jau tagad tie, kuriem tas nepieciešams visvairāk, var iegādāties recepšu zāles, neizejot no mājām,” stāsta aptieku tīkla “Apotheka” valdes loceklis Jānis Kūliņš.

Tāpat viņš prognozē, ka attālināta saruna un klienta konsultēšana būs laikietilpīgāka nekā klātienē, taču apstiprina, ka “Apotheka” tam ir gatava. “Paredzam, ka attālināta saruna ar klientu aizņems vairāk laika nekā ierasts. Medikamentu gadījumā farmaceita loma ir kritiski svarīga, jo farmaceits ir tas, kurš sniedz vairāk informācijas par konkrētajām zālēm, skaidro to lietošanas nosacījumus, savienojamību ar citiem medikamentiem, kā arī stāsta par pareizu medikamentu glabāšanu un iznīcināšanu, tāpēc sarunai jāparedz pietiekami daudz laika, tā nedrīkst būt sasteigta. Vissarežģītākās situācijas sagaidāmas, ja cilvēkam būs nepieciešams attālināti iegādāties kompensējamos medikamentus – joprojām daudzi hronisko saslimšanu pacienti, tikai ierodoties aptiekā, uzzina, ka no 1.aprīļa mainījusies kompensējamo medikamentu izsniegšanas kārtība un, iespējams, ka ierasto medikamentu vietā farmaceits būs tiesīgs izsniegt citu, līdzvērtīgu medikamentu.”

Kārtība, kādā notiek attālināta recepšu medikamentu iegāde:

• Lai saņemtu recepšu medikamentus, nepieciešama ārsta izrakstīta e-recepte.

• Attālināti iespējams iegādāties recepšu zāles un recepšu medicīnas iekārtas, tostarp medikamentus un medicīnas ierīces, kas iekļautas valsts kompensācijas sistēmā.

• Lai pasūtītu medikamentus, jāzvana pa tālruni 67718733 darba dienās no 9.00 līdz 19.00, bet sestdienās no 10.00 līdz 14.00.

• Farmaceits vai farmaceita asistents Veselības ministrijas rīkojuma noteiktajā kārtībā lūgs identificēt zvanītāju, nosaucot zāļu saņēmēja vārdu un uzvārdu, dzīvesvietas adresi, piegādes adresi, tālruņa numuru un personas kodu. Atsevišķos gadījumos zvanītājam var tikt lūgts nosaukt arī e-receptes ID numuru un e-receptē norādītā ārsta vārdu, uzvārdu un specialitāti.

• Norēķināties būs iespējams pie pirkuma saņemšanas ar maksājumu karti (ievērojot drošības pasākumus – ieturot distanci un lietojot deguna un mutes aizsegu vai sejas masku).

• Tāpat kā iegādājoties medikamentus aptiekā, farmaceits veiks zāļu verifikāciju un nepieciešamās atzīmes e-veselības sistēmā.

• Ja pasūtītais medikaments atradīsies aptiekas sortimentā un pasūtījums tiks veikts līdz plkst. 14.00, tas tiks piegādāts nākamajā darba dienā.

• Medikamentus klientam piegādās kurjers divos slēgtos un aizzīmogotos iepakojumos.

 

www.farmacija-mic.lv

3 komentāri

  1. Mēģināju atrast, kura ir šī aptieka, bet neizdevās. It kā ZVA mājaslapā vajadzētu būt redzams, kurām aptiekām atļauts šis pakalpojums. Tikai es nevaru/nemāku atrast?

  2. Un kurā aptiekā tas notiks?

  3. Sieviete pusmūžā

    pašu galveno nepateica – kāda būs cena par piegādi?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.